Куди піти на Прикарпатті: цієї п’ятниці ПІК мандрує разом з вами до чудового гірського містечка, яке розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря – Ворохти.
Ворохта знаходиться в долині річки Прут на території Карпатського національного заповідника. Уявляєте, яка там краса… Назва селища, ймовірно, походить від імені розумного чоловіка, який був за слугу у перших місцевих жителів: Ворохти. Той, подейкують, був людиною мудрою. Йдучи до нього за порадою з сусідніх селищ, люди казали: “Йду до Ворохти”.
Проживає у Ворохті 4 235 мешканців.
- Знайомимося ближче із одним з найулюбленіших курортів в Україні: чого тільки варті неймовірні пейзажі та різноманітні розваги, які не точно не обмежуються лижами.
Віадук
Один з найстаріших та найдовших кам’яних аркових мостів (віадуків) Європи і світу: довжина 200 метрів; протяжність центральної арки — 30 метрів. Збудований у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полоненими італійцями. Щоб зберегти пам’ятку історії, у 2000 році біля історичного було зведено ще один залізничний міст, тому старий Австрійський зараз не функціонує. Через мальовничий вигін русла річки у цьому місці створюється чудова панорама мосту.
Красиві, старовинні, плавно “згинаючі” мости в Ворохті відмінно доповнять фотоальбом будь-якого мандрівника..
Церква Різдва Богородиці
Будівлю завезено у 1780 році з Яблуниці, але вік зведення точно невідомо. За переказами, церква використовувалась за призначенням ще в 1615 році. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення і є одним із найменших за своїми розмірами серед усіх сакральних гуцульських споруд. Неподалік від церкви знаходиться оригінальна дерев’яна дзвіниця. Тут влаштовано невеличкий музей.
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (вулиця Грушевського, 14)
Зведений у 1904-06 році кам’яний красень з 1940-го року не діяв. У 2000-х храм відреставрували й використовують за призначенням.
Історико-краєзнавчий музей (вулиця Данила Галицького, 76)
Урочисте відкриття музею відбулося 21 січня 2007 року. Завдяки експонатам тут можна наочно познайомитися з історією селища, культурним та релігійним життям, опришківський рухом, туристичним та спортивним розвитком села, лісової галузі.
Ворохтянський трамплін
Колишній центр зимових видів спорту, біля якого тепер діє ринок гуцульських товарів. Влітку тут можна побродити, залізти на верх і зробити пару фото, а взимку навіть покататися на лижах і сноубордах.
Для любителів екстриму точно не зайвим буде зіплайн: 720 метрів щастя – спуск на шківі, який підвішений до кабелю. Спуск розділений на дві ділянки: 550 та 170 метрів, проміжна зупинка обов’язкова. Діє вагове обмеження: від 35 до 120 кг. З меншого зіплайну дають спускатись дітям.
Рафтинг – одна з найпопулярніших розваг у Ворохті і взагалі в Карпатах. Тож якщо все ще не вирішили, якими пригодами наповнити свою відпустку, подумайте про водний екстрим. Головні маршрути для сплавів – гірські річки Чорний Черемош і Прут.
Озеро Несамовите
Одне з найвищих українських озер, висота над рівнем моря — 1750 м. Біля Несамовитого завжди стоять наметові табори та димлять багаття, а в крижаній воді хлюпається особливо витривалий до низьких температур турист.
Не зайвим буде також відвідати озеро Бребенескул. Унікальність озера у тому, що воно є найвисокогірнішим в Україні, знаходиться на висоті 1801 м над рівнем моря. Особливість – найтепліша водойма на Чорногірському хребті.
А от насолодитися справжніми могутніми горами, вдихнути свіжого повітря з нотками хвої можна і обов’язково треба будучи у Ворохті, піднявшись на гору Кукул, а також через базу “Заросляк” є досить зручний шлях на Говерлу. Від цієї ж бази відходять ще кілька маршрутів по Чорногірському хребту.
Також у Ворохті можна поганяти на квадроциклі чи погуляти верхи на коні. Враження – безцінні!
У селищі є магазини, відділення Приват-Банку, банкомат, пошта, ресторани, пункти прокату гірськолижного спорядження, кафе-колиби, сувенірні лавки, ринок по п’ятницях, залізничний вокзал. Одним словом все необхідне, щоб по-справжньому відпочити.
А ще у селищі дуже привітні та гостинні люди, які точно знають, чим може здивувати їх рідний край.
Перебування у Ворохті подарує незабутній відпочинок у будь-яку пору року. Зробить яскравою зимову й осінню пору, додасть кольорів і вражень весні й літу, врятує від нудьги у міжсезоння. Це містечко вкотре доводить, що не насолодитися карпатськими пригодами сповна, живучи в Україні, просто соромно.
- Ласкаво просимо до маленького зеленого раю – незабутньої Ворохти!
Читайте також у ПІК:
Куди піти на Прикарпатті: Галич – історична столиця Західної України (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: Косів – перлина Гуцульського краю (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: в “столиці енергетиків” Західної України – Бурштині (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: Вас вітають Богородчани (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг