Зокрема, за показниками епідемічної безпеки 1862 зразка води, виявлено 203 зразка води, що не відповідали вимогам Державних санітарних правилах і нормах «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що становить 10,9 %.
Бактеріальне забруднення питної води виявлено на комунальних централізованих водопроводах виробничих управлінь водопровідно-каналізаційних господарств м. Долина і смт. Богородчани, комунального підприємства «Водотеплосервіс» м. Калуш, на відомчому водопроводі філії ТзОВ «Уніплит» в с. Дзвиняч Богородчанського району, сільському водопроводі ТзОВ «Райсількомунгосп» в с. Боднарів Калуського району та на 168 локальних (об’єктових) водопроводах.
Підвищена жорсткість виявлена у воді централізованих водопроводів міст Бурштин і Рогатин, сіл Задністрянськ, Лани, Маріямпіль і Яблунів Галицького району, а підвищений вміст заліза – з комунального водопроводу м. Калуш, з відомчого водопроводу ТзОВ «Уніплит» в с. Дзвиняч Богородчанського району – перевищення допустимого рівня амонію.
За радіологічними показниками не відповідаючих нормам зразків води не виявлено.
При дослідженні води на визначення залишкової кількості пестицидів не виявлено жодної позитивної знахідки.
5,07 % досліджених зразків води джерел нецентралізованого водопостачання не відповідало діючим вимогам за мікробіологічними показниками і 16,9 % – за санітарно-хімічними показниками.
В джерелах нецентралізованого водопостачання у 12,6 % досліджених зразків води виявлений високий вміст нітратів. Вище середнього показника по області перевищений вміст нітратів виявлений в Косівському, Рогатинському, Рожнятівському, Снятинському районах.
Шахтні колодязі в облаштуванні і експлуатації прості, але погано захищені від забруднення, яке може призвести до погіршення якості води.
Читайте також:
- На Прикарпатті підтвердили 15 випадків захворювання на мутований “британський” штам
- Голова МОЗ повідомив, коли Прикарпаття вийде з “червоної” зони (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг