Івано-Франківськ

Хто і коли отримає “карантинну тисячу” – постанова Кабміну

Кабінет міністрів затвердив порядок виплати 1 тисячі грн окремим категорія населення у зв'язку з надзвичайною ситуацією через поширення коронавірусу.

Відповідна постанова “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1101 і від 1 квітня 2020 р. № 251” від 22 квітня опублікована на Урядовому порталі пише ПІК з посиланням на Укрінформ.

Документ передбачає виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення у зв’язку з надзвичайною ситуацією в Україні, спричиненою коронавірусною хворобою.

Також постанову № 1101 доповнили змінами про необхідність виплати 1 тисячі гривень особам, з-поміж одержувачів державної допомоги, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Крім того, документом встановлено, що виплата одноразової грошової допомоги проводиться у квітні 2020 року.

Постановою також установлено, що розмір цієї одноразової грошової допомоги не включається у розрахунок доходу осіб під час призначення житлової субсидії, здійснення відрахувань (утримання, стягнення) з пенсії чи соціальних допомог, інших доходів.

Раніше Міністерство соціальної політики пояснило, що у квітні виплатять одноразову грошову допомогу в сумі 1000 гривень пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.

Також по 1 тис. грн у квітні виплатять одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»).

Окрім того — одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, а також – одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги незайнятій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Читайте також:

Надвірнянська громада стала учасником проекту «Не пали-компостуй»

Понад 1000 ветеранів війни на Городенківщині отримають допомогу

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено