До журналістів звернулися мешканці села Шепіт Косівського району з віддаленого присілку Грунь. Люди кажуть, що вони відрізані від світу. Стихія зруйнувала у них дорогу і кілька мостів. Мешканці просять допомогти важкою технікою, оскільки голіруч розтягнути завали не можуть.
Інформацію у Фейсбук від місцевої мешканки Марії Михайлюк поширив книговидавець Василь Карп’юк.
ПІК зв’язався із мешканцями і в телефонному режимі розпитав про ситуацію.
Марія Михайлюк розповідає, що великий дощ впав проти ночі з вівторка на середу. Водою нанесло великого каміння, коріння і дерев, які зривало дорогою. Кілька мостів вода підмила, а один зруйнувала цілком. Що могли, місцеві люди зробили своїми руками. Але пересувати величезні маси породи без важкої техніки не можуть. Зі слів Марії Михайлюк, вчора у них були кілька осіб із району. Вони поверхнево оглянули наслідки стихії, сказали, що матимуть це на увазі, про людей не забудуть, але наразі допомогти не можуть, оскільки техніка працює в місцях, де негода наробила більше лиха. Крім того, потрібні кошти. Однак люди кажуть, коштів їм не треба – потрібні машини.
«Ми відрізані від землі, ми вже до неба ближче, – каже Марія Михайлюк. – Люди вийшли, що могли руками зробити, те зробили. Ми гроші самі дамо, вже не один рік даємо, бо самі дорогу зробили. Тут багато роботи не треба – аби скинути каміння, розсунути то все, а один міст треба зремонтувати».
Також жінка повідомила, що сьогодні на місці очікують комісії з району, яка, можливо, дасть більше відповідей на питання.
Нагадаємо, загалом внаслідок стихії, яка пройшла областю, підтоплено 33 населених пункти в 7 адміністративних районах області у ОТГ. Випало від 50 до 100% місячної норми за добу. Більше 100 підтоплених будинків – найбільше в Косівському і Верховинському районах. Пошкоджено близько 140 і зруйновано 50 км доріг. Зруйновано та пошкоджено більше 40 мостів та мостових переходів. Про це виданню повідомив Володимир Стебницький, начальник управління цивільного захисту Івано-Франківської ОДА.
Володимир Стебницький каже, що до 17 червня в області відновили практично всі проїзди та доїзди до населених пунктів, де це було можливо. Зокрема, до села Кохан Верховинського району, де був відсутній проїзд, Гринява-Грамотне, де проїзд складний, але він є.
Про ситуацію в Шепоті, заявляє Стебницький, відомо. Над селом вилилася місячна норма дощів за декілька годин, піднялися рівні місцевих потічків. Зруйнувало один міст, пошкодило 4 мости. Доїзд до села відсутній. Частково вдалося відновити доїзд і відновити один міст силами. Однак справді, бракує ресурсів: на території Косівської РДА зруйновано 6 мостів, 5 пошкоджених.
Першочергове завдання служб, заявляє Володимир Стебницький, – зробити доїзди і проїзди, далі забезпечити людей всім необхідним. Після цього – невідкладно готувати технічну документацію, визначати суми, об’єми. Це справа часу. Крім того, не всюди є можливість доступитися до об’єктів через затоплення – як, наприклад, у Фитькові Надвірнянського району. А на найближчі дні знову оголошено штормове попередження.
Тим часом ПІКу стало відомо, що на місце вже виїхала техніка і особисто ситуацію взяв на контроль голова Косівської РДА Петро Іванишин.
«Техніка вже на місці, голова адміністрації виїжджає туди і зараз контролює проведення цих робіт. Доїзд до села буде забезпечений. Потім вони будуть помалу пересуватися в ті місця до присілків, де також найближчим часом буде відновлено доїзди», – повідомили в ОДА.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте також:
Дотиснули: спортивним клубам і фітнес-центрам дозволили працювати з дотриманням жорстких заходів
На Прикарпатті загострюється інтрига щодо призначення гендиректора обласної дитячої лікарні
Читайте нас у тг