Це неймовірно: 9 тисменицьких школярок взяли участь… місії з дослідження Марсу “Mars 2020 Perseverance”, яку проводить Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору—NASA, повідомляє ПІК.
Як дівчата з невеличкого прикарпатського містечка досягли таких успіхів, дізнавалася журналістка ПІКу.
«У місії взяли участь школярі з тисменицької інформаційної ліги «Сузір’я» імені Леоніда Каденюка. За великим рахунком наші учні 20 років займаються журналістикою та початковими науковими дослідженнями, на які надихнуло їх знайомство з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком”, – розповідає Богдан Нагорняк, керівник ліги.
Він також додав, що Каденюк заохочував дітей вивчати астрономію, дізнаватися більше про космос, обіцяв завітати на засідання Ліги. Та, на превеликий жаль, не судилося. Життя видатного українця обірвалося в 2018-ому. Учасники та учасниці інформаційної ліги не забувають мудрих настанов й порад космонавта і цікавляться космосом.
До слова, Богдан Нагорняк цікавиться усім, що пов’язано з космосом та підписаний на новини від NASA.
«Я дізнався, що для привернення уваги людства до місії «Марс 2020» NASA оголосило кампанію «Надішли своє ім’я на Марс». Суть кампанії в тому, що кожен охочий після заповнення спеціальної формі на сайті, міг написати свої ім’я. Згодом всі імена були записані на мікрочіп, який прикріпили на до марсохода «Персеверанс». Цей потужний дослідницький апарат якраз висадиться на далекій планеті 18 лютого 2021 року», – каже Богдан Нагорняк.
Зазначимо, що учасники дитячої інформаційної ліги «Сузір’я» не лише надіслали свої імена до місії “Марс 2020”, але й світлини. І тепер діти та їхній наставник мають ексклюзивно змонтовані фото на фоні далекого Марсу. А також центру управління польотами, що знаходиться на мисі Канаверал, штат Флорида, біля ракети, яка буде долати космічний простір та зупиниться на Марсі.
За словами пана Нагорняка, фото сподобалися американським дослідникам космосу, і тепер світлини викладені на сайті NASA з їхнім логотипом.
«А ще ми зробили однохвилинний відеоролик про імітацію запуску ракети. Знімали його протягом дня біля тисменицької школи з дотриманням усіх вимог карантину. У зйомках брали участь 9 дівчат віком від 10 до 15 років. Фото та ролик на сайті переглянули і вподобали ще й написали схвальні відгуки люди зі США, Канади, Італії, Венесуели, Об’єднаних Арабських Еміратів», – сказав Нагорняк.
До речі, місія триває. 30 липня 2020 року пан Нагорняк та його вихованці будуть спостерігати онлайн на ютуб-каналі NASA за запуском ракети на Марс.
Злата Леміш.
Фото з архіву дитячої інформаційної ліги «Сузір’я».
Читайте також:
На Тисменничині витратили понад 632 тисячі гривень на сільські проєкти
Пара коней готує до футбольних матчів поле тисменицького стадіону
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг