Зображення Шевченка, Франка, Івана-Павла ІІ і … Аль Пачино, пейзажі Івано-Франківська, Парижа чи Венеції, квіткові композиції – у доробку 39-річного художника Антона Яцика, родом з Обертина, що на Тлумаччині, кожен може знайти щось до душі, пише ПІК.
Оригінальності його роботам додає те, що вони виконані аквареллю. Мистецтвознавці відзначають: це досить складна техніка виконання, яка вимагає великої майстерності, оскільки прозорість фарб не дозволяє переписування зображення.
Картини Антона ніби живі, він акцентує увагу на деталях, а прихильники його творчості захоплюються фотографічним реалізмом автора.
Антон Яцик розповів, що аквареллю малюють на зернистому папері, використовуючи паперову палітру, пензлі з хутра білки, поні чи звичайні нейлонові. Акварельна техніка – практично єдина, яка не використовує білил, а роль білої фарби виконує папір.
Одна з останніх робіт Антона – портрет Аль Пачино, який він написав до дня народження американського оскароносного актора. Сам художник зауважив: «Зранку прочитав, що у Аль Пачино день народження, і захотів намалювати». Митець зазначив, що в реальності портрет виглядає краще, бо фото не відображає усієї гами кольорів.
Антон Яцик вже досить відомий у колах прикарпатських митців як художник, ілюстратор і гравер. Правда, на Тлумаччині більше знають його батька – художника, екслібриста, історика та краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України Романа Яцика. Саме під пильним оком творчого тата Антон взявся за пензлик та робив перші спроби у малюванні.
Був у житті обертинського художника і час так званого творчого відпочинку, але останні два роки надзвичайно плідні. За цей наш земляк організував чотири персональні виставки. На останній – «Квітковий ноктюрн», що відбулася у «Бастіоні» в Івано-Франківську, презентовано 36 картин. Ця виставка була ніби подарунком Антона самому собі на день народження, який художник святкував 20 червня.
Митець з Обертина Антон Яцик нині мешкає в Івано-Франківську і торує свій професійний шлях ще і як дизайнер та вчитель образотворчого мистецтва. Він також відомий як автор художнього оформлення історично-краєзнавчої та художньої літератури. Його роботи перебувають у приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Мар’яна Бодак.
Читайте також:
Звідки походить «Вільха» і чому, вперше за історію свого існування на Тлумаччині, вона не відбулася?
Гімназистка із Тлумача перемогла у польському пісенному фестивалі
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг