Від сьогодні, 17 серпня, у Білорусі загальнонаціональний страйк. Страйк буде безстроковим, та триватиме до виконання вимог народу.
Протести у Мінську: Майдан чи не Майдан?
Станом на 11:10, 17 серпня, Олександр Лукашенко знаходився на Мінському заводі колісних тягачів. Працівники кричали “Фу” та “Йди геть”.
“Ніколи ви не дочекаєтесь, щоб я щось під тиском зробив. Повторних виборів не буде“, – заявив Олександр Лукашенко.
Вчора, 16 серпня, у Мінську та інших містах Білорусі тисячі людей зібралися на марш свободи на знак підтримки протестів у Білорусі проти результатів виборів президента. Це була найбільша акція від початку нинішніх протестів. За різними даними, на вулиці вийшли від 100 до 200 тисяч людей.
В той же час до Мінська автобусами звозили людей на мітинг на підтримку Олександра Лукашенка. “Антимайдан” організували з числа робочих, чиновників і силовиків, йдеться у повідомленні TUT.by. Учасникам пропонували премії і відгули за участь в акціях, а за відмову погрожували звільнити.
Російські автозаки на підході, що далі?
У Росії помітили колони автозаків та іншої техніки, які рухалися в бік Білорусі без розпізнавальних знаків.
Про це повідомляє група розслідувачів Conflict Intelligence Team.
Зазначається, що одну колону помітили на трасі Санкт-Петербург — Псков. У ній було близько 30—40 військових вантажівок.
Іншу колону зафільмували в напрямку Білорусі з боку Москви. Уся техніка рухається без розпізнавальних знаків. За словами одного із користувачів, у вантажівках їдуть «люди в чорній формі без розпізнавальних знаків».
Тихановська готова стати лідеркою країни
Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська оголосила про готовність стати національною лідеркою. Сьогодні, 17 серпня, у своєму зверненні до білорусів вона сказала, що зробить все для того, аби країна “заспокоїлася і увійшла в нормальний ритм”.
“Я готова взяти відповідальність і виступити в цей період як національний лідер із тим, щоб країна заспокоїлася, увійшла в нормальний ритм, щоб ми звільнили всіх політв’язнів і в найкоротші терміни підготували законодавчу базу та умови для організації нових президентських виборів. Реальних, чесних і прозорих виборів, які будуть беззастережно прийняті світовою спільнотою“, – наголосила Тихановська.
Детальніше у відео:
Кого підтримав Папа римський?
Під час недільного звернення, Папа римський Франциск закликав до справедливості і поваги до прав людини в Білорусі.
Примітно, що саме 16 серпня десятки тисячі людей вийшли на вулиці, закликаючи до відставки президента країни Олександра Лукашенка.
“Я уважно стежу за ситуацією, що склалася в цій країні після виборів, і закликаю до діалогу, відмови від насильства і поваги справедливості та законності. Ввіряю всіх білорусів захисту Пресвятої Богородиці, Цариці світу“, – сказав понтифік у своєму недільному зверненні.
Папа Франциск наголосив, що його думки – із «любою Білоруссю» і що він пильно стежить за ситуацією після виборів.
Що відбувається з білоруськими ЗМІ?
Співробітники Белтелерадіокомпанії страйкують біля будівлі компанії. Перед цим вони підписали повідомлення, адресоване керівнику компанії Івану Ейсмонту.
Вони вимагають визнати недійсними результати виборів, відправити у відставку главу ЦВК Лідію Єрмошину, звільнити політв’язнів та скасувати цензуру в ЗМІ.
Нагадаємо, за результатами ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів, а опозиційна кандидатка Світлана Тихановська – 10,12%.
Це стало головною причиною початку масових демонстрацій, які увінчалися не менш масовими затриманнями мирних білорусів. За вісім днів протестів затримали понад 7 тисяч мітингувальників.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте також:
Читайте нас у тг