Сучасна вулиця Короля Данила з’явилася на давній карті Станіславова у 1899 році. Її назвали на честь польського короля Стефана Баторія. Цей монарх правив Річчю Посполитою у XVI столітті, був талановитим полководцем і розгромив війська самого Івана Грозного. Нова вулиця вела від вулиці Казимирівської (нині – Мазепи) до газового заводу (на Ленкавського).
Як писав краєзнавець Іван Боднарев, заселяли її переважно євреї. Так, протягом 1910-1912 років касир горілчаного заводу Ісаак Заславський збудував кам’яницю (Короля Данила, 10), яка нагадувала пишну віллу. Будинок у стилі історизму був складної конфігурації, мав дві високі багатогранні вежі та масивні кам’яні сходи.
За кілька років поруч постав двоповерховий будинок з елементами готики (Короля Данила, 8), що належав заможному єврейському меценатові Едварду Малеру. Після Першої світової там замешкав отинійський ребе Хаїм Хагер, чиє обійстя спалили росіяни.
Так у Станиславові виник отинійський хасидський двір.
За української влади носила 1919 року вулиця була названа ім’ям Короля Данила. Під час німецької окупації вулиця, що називалася тоді Торфовою, була західною межею єврейського гетто, створеного на той час в місті. Тут була щільна огорожа, колючий дріт, діяла заборона відкривати вікна перших поверхів.
Радянська влада дала вулиці ім’я Михайла Фрунзе, більшовицького військового і господарського діяча.
У Незалежній Україні, від 1992 року, вулиці повернуто ім’я Короля Данила (Галицького) – князя волинського і галицького, короля Русі, мудрого державного діяча і полководця.
Читайте також:
- Було-стало: знову романтична “стометрівка” у Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Фонтан на Вічевому майдані в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: фрагмент “стометрівки” в Івано-Франківську
- Було-стало: пам’ятник Адаму Міцкевичу в Івано-Франківську на площі його імені (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг