Про створення казкових малюнків на горнятках, тарілках і чайниках мисткиня розповіла журналістці ПІК.
«Я — професійна художниця, навчалася у Прикарпатському університеті, хоча у моїй родині митців не було. Зате мама мала природній художній смак», — розповідає Христина Осташ.
Сама Христина з дитинства добре малювала. У художній школі не вчилася, зате від 7 класу щотижня їздила із села Рошнів, що на Тисмениччині, на приватні уроки до архітекторки Лариси Грач, тоді викладачки Прикарпатського університету.
Згодом дівчина стала студенткою цього закладу вищої освіти, здобувала мистецький фах художниці. В університеті спеціалізувалася на графіці, і про те, що колись буде розмальовувати посуд навіть не думала.
«Після закінчення універу я працювала вчителькою малювання у школі, паралельно малювала картини олійними та масляними фарбами. Далі близько 10 років була у декретній відпустці, бо народила трьох діток. Саме під час декрету я й почала розмальовувати посуд. Це було своєрідне повернення до мистецтва, та й ще частково заробіток», — продовжує Христина.
Перша робота був подарунок для родичів. Згодом розмальовувати посуд жінці сподобалося. Пані Осташ зробила ще кілька «пробних» авторських горнят і тарілок та показала їх у групі молодих матусь у соцмержах. Після цього жінці почали надходити замовлення.
Малює Христина виключно на порцеляновому посуді. Попередніх ескізів не малює, одразу наносить малюнок на посуд акриловими фарбами закордонного виробництва. Уже розмальований посуд жінка «запікає» у звичайнісінькій духовці при температурі 160 градусів протягом 1 години. Ще 2 години посуд остигає.
«Малюнки на порцеляні можна робити таким способом. Вони будуть довго триматися, але такий посуд краще мити вручну або в делікатному режимі в посудомийці», — мовить мисткиня.
Одне горнятко та тарілочку жінка розмальовує 6-8 годин. На сервіз витрачає 3-8 тижнів.
Малює Христина квіти, тварин, птахів та авторських казкових героїв. Буває, що жінці замовляють теми для художнього розпису.
«Посуд у мене, зазвичай, замовляють на подарунки на дні народження, весілля, професійні свята. При цьому замовники хочуть, аби, скажімо, казкові герої були схожими на тих, кому подарують мої роботи. Або ж щоби я намалювала якісь атрибути з їхнього місця праці чи улюблені в житті предмети. Тому попередньо розповідають про того, кому даруватимуть: про його чи її риси характеру, професію, захоплення», — ділиться професійними таємницями співрозмовниця.
Відштовхуючись від побажань, жінка часто малює сервізи з історіями кохання. Друзі чи родичі молодят розповідають художниці, де і як познайомилися наречені, які в них улюблені місця відпочинку, речі, ким вони працюють та ін. Слухаючи ці історії, Христина Осташ, наче проживає з парами щасливі миті. Це надихає її на творчу роботу.
Часто посуд, розмальований Христиною, дарують на дні народження діткам. На такому жінка зображає улюблених казкових персонажів та героїв улюблених тієї чи іншої дитини мультфільмів. Малює й улюблені іграшки, домашніх тварин та місця, де люблять відпочивати маленькі отримувачі подарунків.
Люди щиро дякують художниці, і кожне тепле слово для неї – це наче яскравий штрих до наступної роботи.
Злата ЛЕМІШ
Фото з архіву Христини Осташ
Читайте також:
- Скульптурний зоопарк різьбяра Івана Мисюги з Прикарпаття
- Шедеври Прикарпаття: шоколадні цукерки авторської роботи Яни Лейбюк (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг