Івано-Франківськ

В Україні замість податкової міліції буде Бюро економічної безпеки: як працюватиме

Рада прийняла закон про створення Бюро економічної безпеки.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 3087-д “Про Бюро економічної безпеки”, створення правоохоронного органу, який займатиметься кримінальними порушенням у сфері економіки та ліквідує податкову міліцію.

Документ підтримали 242 нардепи.

fc00730  scaled

Бюро економічної безпеки буде єдиним правоохоронним органом, що розслідуватиме економічні злочини. Крім тих, які розслідує НАБУ. Це означає, що зі створенням БЕБ зникне не лише податкова міліція, але й економічні підрозділи в Національній поліції та Службі безпеки України.

Про це повідомляє Економічна правда, пише ПІК.

Загалом на БЕБ планують покласти повноваження розслідувати ухилення від сплати податків, але крім цього ще низку злочинів, пов’язаних з економікою та фінансами.

У БЕБі працюватимуть детективи, які проводитимуть не лише збір аналітичної інформації про, наприклад, ухилення від сплати податків, але й вестимуть оперативно-розшукову діяльність на рівні з іншими силовими структурами.

Загалом у БЕБ планують працевлаштувати 4 тисячі працівників – як у центральний апарат, так і в регіональні відділення.

Очолюватиме бюро директор. У першому читанні цього законопроєкту передбачалось, що директора на 5 років призначатиме президент, а обиратиме конкурсна комісія.

Проте до другого читання у документ внесли зміни – тепер передбачено, що директор, відібраний на відкритому конкурсі, призначатиметься Кабміном за поданням прем’єра.

Раніше схвалення законопроєкту про БЕБ у першому читанні викликало негативну реакцію у бізнесу.

“Положеннями проєкту Закону №3087-д пропонується внести зміни до ряду законів, замінивши словосполучення “податкова міліція” на “Бюро економічної безпеки України”, що призведе просто до зміни назви органу”, – розповідала ЕП координаторка податкового комітету Європейської бізнес асоціації Наталія Артемчук.

Там також критикують ідею переведення на службу до нового бюро колишніх працівників податкової міліції без проведення перевірки на доброчесність.

“Обурює велика чисельність штату нового правоохоронного органу, наділеного правами використання спеціальних засобів, у тому числі, вогнепальної зброї працівниками БЕБ, які мають спеціальні звання. Це може бути використано з метою тиску на бізнес та продовження сумнозвісних традицій з “маски-шоу”, – заявляли у ЄБА.

Як працюватиме Бюро економічної безпеки

  • Новий орган може мати чисельність працівників до 4000 осіб.
  • Директор Бюро призначатиметься Кабміном за поданням прем’єр-міністра за пропозицією конкурсної комісії строком на п’ять років.
  • Директор Бюро економбезпеки може обіймати відповідну посаду не більше двох строків поспіль.
  • Директор БЕБ щороку не пізніше 1 березня звітує перед Радою та Кабміном про діяльність Бюро економічної безпеки за попередній календарний рік.
  • Бюро щоквартально зобов’язується публікувати звіт про діяльність на своєму офіційному веб-сайті.
  • Конкурсна комісія органу складатиметься з 9 осіб: 3 – від Ради нацбезпеки й оборони, 3 – від парламенту та 3 – від уряду.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagram , Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено