Куди піти на Прикарпатті: у карантин не обов’язково чекати можливості поїхати за межі України, адже і у рідних краях є місця від яких захоплює подих і залишаються незабутні враження. Щоп’ятниці ПІК знайомить своїх читачів із цікавими містами Івано-Франківщини – на черзі Надвірна.
Місто розташоване на правому березі річки Бистриці Надвірнянської. Датою заснування Надвірної вважається 23 січня 1578 року, коли польський король Стефан Баторій видав привілей, яким дозволив закладення містечка Краснодвір.
Походження назви міста пов’язують із сусіднім з Надвірною Пнівським замком. Наприкінці XVI ст. ним володів шляхетський рід Куропатвів. З метою збільшення доходів вони відвели частину території під містечко, яке отримало назву Надвірна – поселення надворі, тобто за межею замку.
У місті проживає 22 522 жителів.
- Що ж варто подивитися, будучи у цьому прекрасному місті, а доля рано чи пізно Вас точно сюди “заведе…”
Природний заповідник “Горгани”(вулиця Комарова, 7)
Розташований у районі Довбушанських Горган. На території заповідника зростає 402 види рослин, 20 з яких занесені до Червоної книги України, а також тут налічується понад тисячу видів безхребетних тварин. Крім того, тут створено Музей Кедра і природничий клуб “Кедрина”, що об’єднує гуманітаріїв, діячів мистецтва та любителів природи. А ще територією Горган проходять 12 науково-пізнавальних стежок. Однією з найпопулярніших є стежка “Полєнський схил” завдовжки 5 км.
Музей історії Надвірнянщини(майдан Шевченка, 43)
Культурно-освітній заклад, створений у 1995 році з метою відтворення історичної правди про героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність у 40-50 роках XX століття на території краю. Експозиція музею розміщена у 14 залах двоповерхового приміщення та в підвалі.
Дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста (вулиця Княгині Ольги)
Храм зі скатним дахом, покритим металом і великим куполом є зразком гуцульської народної архітектури. Церква була перенесена у 1793 році із Манявського монастиря. Тоді споруда носила ім’я Благовіщення Пресвятої Богородиці. У 1840 році її трохи перебудували. А в роки Першої світової війни храм згорів. Незабаром церкву відновили.
У місті є ще римо-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії, розташований на вулиці Грушевського, 7, в якому з цікавості та за бажанням теж можна побувати.
Парк імені Івана Франка
Улюблене місце відпочинку на свіжому повітрі не лише місцевих мешканців, але й туристів. Знаходиться він у центральній частині міста. Тут Ви знайдете скейт-парк, спортивний майданчик з вуличними тренажерами, дитячий майданчик, три затишні кафе тощо.
Ще одна причина, чому слід завітати до міського парку – Руїни Надвірнянського міського замку.
Міська Ратуша(майдан Шевченка, 39)
Колишнє приміщення магістрату міста. Форма ратуші – прямокутна. Сам фасад не відзначається великою кількістю елементів декору, проте є оригінальна вежа з дашком-шатром, зробленим у гуцульському стилі.
Навколо Ратуші зберігся “серединний квартал”, де розміщені найцікавіші будиночки Надвірної.
До “яскравих” будівель міста не можна не віднести палац урочистих подій.
Комплекс трамплінів (вулиця Княгині Ольги)
Любителі активного відпочинку, затяті спортсмени та просто допитливі мандрівники без сумніву побувають на цих трамплінах.
Надвірна – особливе місто, про яке можна довго не тільки писати, але й говорити. А от “почуватися як вдома” у цьому прекрасному містечку Вам допоможуть місцеві жителі, які радо порадять куди піти…
- Величезним плюсом Надвірної є її зручне розташування та сполучення. Тут просто не можливо заблукати. Найкраще місто – те, в якому людина щаслива, а у Надвірній повсюди вирує відчуття щастя і гарної погоди вистачить на всіх.
Читайте також у ПІК:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг