Куди піти на Прикарпатті: сьогодні п’ятниця, а значить час знайомитися з черговим цікавим містом чи селищем Івано-Франківської області, щоб вкотре довести, що не треба далеко їхати, щоб потім мати, що згадувати, адже прекрасне оточує нас повсюди, і Богородчани тому неабияке підтвердження, пише ПІК.
Селище розташоване на правому березі річки Бистриця Солотвинська. Перша письмова згадка про Богородчани датується 1441 роком. В книзі “Історія міст і сіл” Ю.М. Кругляка (Київ, 1978, ст.17) йдеться: “За часів князя Романа Мстиславовича був боярин Гремислав, який збудував на горі замок, а населений пункт під горою отримав назву – Богородчани, на честь Богородиці, яка врятувала дітей боярина, що заблукали у лісі”. Раніше містечко називалося Богородичани. Сучасна назва пов’язана з”богородичанами”, так називали парафіян храму Пресвятої Богородиці.
У селищі проживає 8 820 мешканців.
Домініканський монастир
Є цілим комплексом споруд, побудованих у 1742 – 1762 роках. У його складі були костел, келії та мур із брамою. Культова споруда в стилі бароко зберегла свою архітектурну автентичність до наших днів, також уціліла південно-західна в’їзна монастирська брама. Крім того монастир є пам’яткою архітектури національного значення. Нині у будівлі розташована православна церква і музична школа. Тому навіть якщо Ви просто проїжджатимете повз Богородчани, варто зупинитися на декілька хвилин та помилуватися його архітектурною перлиною, схожою на ратушу.
Лісовий еколого-просвітницький центр “Діброва” (урочище Діброва)
Розташований всього за 3 кілометри від Богородчан, в селі Підгір’я. У дендрологічному парку, який займає площу 8 гектарів, ростуть унікальні породи хвойних дерев, а в облаштованих вольєрах можна побачити диких кабанів. У “Музеї лісу” можна відвідати цікаву експозицію залишків викопної фауни: волохатого носорога, мамонта, тура, великоротого оленя. Гарних Вам вражень!
- Богородчани – містечко, яким просто варто гуляти та насолоджуватися. Навколишні краєвиди допоможуть зняти втому та напругу. Активна прогулянка околицями містечка ідеально впорається з цим завданням. І хоч на перший погляд, селище непримітне, проте це лише на перший погляд. Поїдете і повірте не пошкодуєте…
Якщо вже завітаєте до Богородчан, тож не втратьте можливості відвідати Манявський скит та найвищий водоспад Українських Карпат – Манявський.
Водоспад є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Основним джерелом Манявського водоспаду є річка Манявка. Його висота сягає близько 20 м. Неподалік водоспаду є Манявський Скит, по-іншому Манявський монастир. В монастирі особливий архітектурний комплекс — красиве поєднання гірської місцевості із фортечними елементами споруд. Довкола монастир омивається гірськими водами.
А ще саме на Богородчанщині, в селі Гута знаходиться Президентська резиденція “Синьогора”
Богородчани – це містечко усміхнених та високодуховних людей, які точно знають, що варто відвідати в їх рідному куточку.
- Богородчани стануть чудовим пунктом перепочинку на довгому шляху до Карпат. Тож отримуйте задоволення від того, що зовсім поруч, а головне будьте здорові! Чудової мандрівки!
Читайте також у ПІК:
Куди піти на Прикарпатті: в столиці Покутського краю – писанковій Коломиї (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: Галич – історична столиця Західної України (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: в гірському Яремче (ФОТО)
Куди піти на Прикарпатті: в “столиці енергетиків” Західної України – Бурштині (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг