Прикарпаття у рейтингу областей України щодо продажу землі з моменту знання мораторію, як то кажуть, пасе задніх. Якщо у Полтавській області з 1 липня продали 470 гектарів сільськогосподарських земель, то в Івано-Франківській – менш як 20 гектарів, повідомляє ПІК.
Така непоквапливість – це погано чи добре? І про що вона свідчить?
Експертну оцінку надав Іван Андріїшин – директор департаменту агропромислового комплексу Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Він сьогодні, 22 липня, був головним спікером на пресбрифінгу в ОДА, присвяченому питанням обігу земель сільськогосподарського призначення.
ПИТАННЯ від ПІК:
- Чому Франківщина знаходиться в нижній частині рейтингу щодо вільного продажу землі:
- Тому що люди дуже шанують свої паї?
- Наразі тільки придивляються за тим, що відбувається на ринку в інших регіонах?
- В нашій області просто не вміють швидко розв’язувати такі відповідальні питання?
– На Прикарпатті надзвичайно розумні люди. Багато прикарпатців вивчали досвід ведення сільського господарства в умовах ринку землі у Польщі, в Італії, інших країнах. І вони розуміють, що вартість землі в нинішніх умовах дуже низька, – каже Андріїшин та розвиває думку.
Зараз нормативна грошова оцінка гектара землі в Івано-Франківській області складає 26 тисяч 87 гривень.
Ринкова вартість має бути в рази більшою – скажімо, декілька тисяч доларів за гектар – в залежності від місця розташування ділянки. На думку аналітиків ціна землі щорічно буде збільшуватися на 5 – 7 відсотків.
Населення все це розуміє й не квапиться. Як і розуміє те, що вигідніше використовувати землю, віддаючи її в оренду. Адже кошти від цього будуть надходити землевласникові щорічно, а продавши землю, людина отримає одноразову вигоду, яка з часом може виявитися доволі сумнівною.
Сьогодні вже 22-й день українці живуть в умовах ринку землі, коли нею можна не тільки розпоряджатися, але й вільно продати чи купити. До того ж можна брати кредити під заставу землі. Що у нас відбувається?
На 20 липня за інформацією міністерства аграрної політики України в Івано-Франківській області продано 41 земельну ділянку загальною площею 19, 9 гектара вартістю 196 тисяч 380 гривень.
Це при тому, що після розпаювання земель паї отримали 218 тисяч селян Прикарпаття. Середній розмір паю в нашому регіоні складає 1,1 га.
Наразі ми дійсно не бачимо ажіотажу на ринку землі Франківщини. Йде планомірний процес. Знаходяться продавці, знаходяться покупці. Домовляються, заключають та реєструють нотаріально договори купівлі-продажу, і ринок спокійно рухається, – зазначив Іван Андріїшин.
Читайте також:
- Івано-Франківська область в числі задніх щодо продажу землі (ІНФОГРАФІКА)
- Зрізали понад 50 дубів: факт розкрадання лісу виявили у Долинській громаді (ФОТО)
- Люди Прикарпаття: в спекотний липень у Микуличині (ФОТО)
- На українців чекає сім етапів підвищення пенсій
- Ваш гороскоп на тиждень 19 – 25 липня
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг