Багато було написано про британське та американське обладнання, стратегію та досягнення напередодні та під час великих подій війни, але Німеччина розпочала війну зі значними перевагами у оптиці та можливостях камер.
Німецька бойова машина задокументувала утримувані Росією землі Польщі та України напередодні операції «Барбаросса» у 1941 році, а також власні окуповані території на тих самих землях до відступу у 1944 році. На той час якість зображення Люфтваффе стала дуже точною.
Усі держави союзників знали про досягнення Німеччини в аерофотозйомці, і наприкінці війни британські, американські та радянські військові інформаційні підрозділи шукали німецькі архіви фотографій.
Через кілька тижнів після капітуляції Німеччини, британський і американські одиниці були знайдені тайники фотографій, захованих в декількох місцях в Німеччині.
Фотографії були створені та доставлені до Великобританії у червні 1945 року, де була проведена спільна британсько-американська робота з сортування та документування (під назвою “Операція Дік Трейсі”), яка тривала до 1949 року.

Зафіксована німецька камера Rb 50/30 у володінні RAF.
Усі аерофотознімки були віднесені до категорії “GX”, ярлик, який зберігається на копіях зображень, які зараз зберігаються як Національною адміністрацією архівів та документів США (NARA), так і Національною колекцією аерофотозйомки Великобританії (NCAP).
Усі зображення Другої світової війни були розсекречені, але більшість залишається в архівах у плівковому або паперовому вигляді, доступними за запитом, але поки що не в Інтернеті. У NARA колекція з більш ніж 1,2 мільйони зображень ідентифікована за архівним номером 306065 , позначеним німецькою літальною аерофотозйомкою, 1939 ~ 1945 рр.та є частиною групи записів 373 Оборонного розвідувального управління. NARA описує колекцію:
«Ця серія складається з німецьких фотографій контактних фотографій 12 x 12 дюймів з повітря, що охоплюють Англію, Норвегію, Польщу, Росію, Близький Схід та Північну Африку під час Другої світової війни. Багато фотографій були зроблені з битв, що тривають. Включені як вертикальна картографія, так і коса розвідувальна фотографія. Масштаби сильно варіюються від 1:15 000 до 1:40 000».
Пропонуємо вашій увазі німецькі аерофотознімки Станіславщини часів Другої світової війни, датовані 20 грудня 1944 р. (Увага! Світлини публікуються вперше):
смт. Брошнів-Осада (Рожнятівщина)
Річка Чечва (протікає на території Калуського та Рожнятівського р-нів)
с. Добровляни (Калущина)
с. Голинь (Калущина)
Село Креховичі (Рожнятівщина)
Село Пійло (Калущина)
До слова, ПІК вже розповідав як в 1941 році влада перейшла до рук німців.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг