Багато було написано про британське та американське обладнання, стратегію та досягнення напередодні та під час великих подій війни, але Німеччина розпочала війну зі значними перевагами у оптиці та можливостях камер.
Німецька бойова машина задокументувала утримувані Росією землі Польщі та України напередодні операції «Барбаросса» у 1941 році, а також власні окуповані території на тих самих землях до відступу у 1944 році. На той час якість зображення Люфтваффе стала дуже точною.
Усі держави союзників знали про досягнення Німеччини в аерофотозйомці, і наприкінці війни британські, американські та радянські військові інформаційні підрозділи шукали німецькі архіви фотографій.
Через кілька тижнів після капітуляції Німеччини, британський і американські одиниці були знайдені тайники фотографій, захованих в декількох місцях в Німеччині.
Фотографії були створені та доставлені до Великобританії у червні 1945 року, де була проведена спільна британсько-американська робота з сортування та документування (під назвою “Операція Дік Трейсі”), яка тривала до 1949 року.
Усі аерофотознімки були віднесені до категорії “GX”, ярлик, який зберігається на копіях зображень, які зараз зберігаються як Національною адміністрацією архівів та документів США (NARA), так і Національною колекцією аерофотозйомки Великобританії (NCAP).
Усі зображення Другої світової війни були розсекречені, але більшість залишається в архівах у плівковому або паперовому вигляді, доступними за запитом, але поки що не в Інтернеті. У NARA колекція з більш ніж 1,2 мільйони зображень ідентифікована за архівним номером 306065 , позначеним німецькою літальною аерофотозйомкою, 1939 ~ 1945 рр.та є частиною групи записів 373 Оборонного розвідувального управління. NARA описує колекцію:
«Ця серія складається з німецьких фотографій контактних фотографій 12 x 12 дюймів з повітря, що охоплюють Англію, Норвегію, Польщу, Росію, Близький Схід та Північну Африку під час Другої світової війни. Багато фотографій були зроблені з битв, що тривають. Включені як вертикальна картографія, так і коса розвідувальна фотографія. Масштаби сильно варіюються від 1:15 000 до 1:40 000».
Пропонуємо вашій увазі німецькі аерофотознімки Станіславщини часів Другої світової війни, датовані 20 грудня 1944 р. (Увага! Світлини публікуються вперше):
смт. Брошнів-Осада (Рожнятівщина)
Річка Чечва (протікає на території Калуського та Рожнятівського р-нів)
с. Добровляни (Калущина)
с. Голинь (Калущина)
Село Креховичі (Рожнятівщина)
Село Пійло (Калущина)
До слова, ПІК вже розповідав як в 1941 році влада перейшла до рук німців.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг