Лісоруби Прикарпаття показали “майстер-клас”. 6 серпня на території Озернянського лісництва, що поблизу селища Ворохта, відбулися XXIII обласні змагання вальників лісу.
Визначали найкращого у професії серед 15 представників лісових господарств області. Переможців назвемо в кінці розповіді. А зараз про те, які вміння треба показати, аби стати найкращим лісорубом? Дізнавалася журналістка ПІК.
«Лісоруби змагалися у 5 конкурсах: звалювання дерева, обрізка гілок, монтаж нового ланцюга, розкряжування комбінованим різом, точне розкряжування», — розповідає Ірина Бабій, прессекретарка Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Під час першого конкурсу лісорубам треба було правильно підпиляти дерево, аби воно впало у спеціально помічену зону. При цьому важливо правильно витримати глибину підпилу дерева та не допиляти його на 25-35 міліметрів. Так воно не сколеться при падінні, й буде дуже рівним.
Після підпилювання дерева на вальників лісу чекав монтаж нового ланцюга бензопили. За словами пані Бабій, це непроста й небезпечна робота. Штрафні бали в цьому конкурсі учасники змагань отримували за незнання правил техніки безпеки, або недотягнення чи перетягнення ланцюга.
Ірина Бабій каже, щоби навчитися швидко й вправно монтувати ланцюг, треба практикуватися не менше 4-5 років.
Згодом лісоруби вправлялися у розкряжуванні деревини комбінованим різом. Тобто треба було відпиляти від колоди частину надпилами зверху і знизу. Та ще й так, щоби два надпили чітко зійшлися посередині.
Майстерність та спритність продемонстрували вальники лісу й під час конкурсу «Точне розкряжування». Ірина Бабій зазначає, що суть цього змагання в тому, що слід відпиляти частину колоди, що лежить на дошці, засипаній тирсою. Зачепити дошку, якої не видно, не можна.
Тобто конкурсанти робили це наче наосліп. Далі працівники лісових господарств змагалися хто найшвидше і найвправніше відокремить гілки від стовбура зрізаного дерева. Їх слід було спиляти так, аби від гілок не лишилось сліду.
За результатами змагань першість виборов лісоруб Верховинського лісгоспу Іван Рокіщук, другим став Василь Сенич з Осмолодського лісгоспу, а третім – Віктор Дячук з Делятинського лісгоспу.
Прикметно, що пан Дячук тричі поспіль був першим на подібних змаганнях. Цьогоріч він здобув «професійну бронзу». Усі переможці отримали грамоти, цінні призи і грошові винагороди.
Злата Леміш.
Фото Ірини Бабій.
Читайте також:
- Перша в історії: Україна виграла командну медаль у артистичному плаванні
- Як Василь Гусениця розвиває кінну акробатику в селі на Богородчанщині (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг