Через місяць мине два роки, як чинний парламент набув повноважень. Це поважний термін для того, щоб підбити проміжні підсумки парламентського активності. ОПОРА підготувала матеріал у якому визначені основні активності депутатів, які були обрані в одномандатних виборчих округах Івано-Франківщини, пише ПІК.
Коротко про основне
Найдисциплінованішим мажоритарником Івано-Франківщини під час голосувань за дворічний період був Володимир Тимофійчук, показник участі у голосуваннях якого становить 94,5%, найменш дисциплінованим є Андрій Іванчук з показником участі у голосуваннях 55%. Під час голосувань найчастіше розбіжності зі своєю депутатською групою виникали у Андрія Іванчука, який голосував проти лінії «Довіри» у 35,1% випадків. Найменший показник голосування проти лінії своєї фракції у Володимира Тимофійчука – 8,1%.
Найбільш пріоритетним законотворчим тематичним напрямком для парламентарів з округів Івано-Франківщини була економічна політика, на яку орієнтувалося 32% від загальної кількості зареєстрованих ними законопроєктів. Найменше парламентарі уваги приділяли безпеці й обороні – 1% законотворчих ініціатив. Серед 113 законопроєктів, де співавторів був Ігор Фріс, 14 – було підтримані Верховною Радою, підписані Президентом та набули статусу закону.
У Андрія Іванчука з 18 зареєстрованих законопроєктів, співавтором яких був нардеп, статусу закону набув лише 1. Найбільша сумарна тривалість виступів протягом двох років у парламенті в Оксани Савчук – 1 година, 17 хвилин та 1 секунда (депутатка була зареєстрована на виступ 40 разів). Найлаконічнішим спікером був Володимир Тимофійчук, сумарна тривалість його двох виступів становить 10 секунд.
Участь у голосуваннях
За сукупними показниками голосувань «За», «Проти» та «Утримався», протягом двох років роботи Верховної Ради України 9-го скликання найдисциплінованішим мажоритарником Івано-Франківщини є Володимир Тимофійчук (89 виборчий округ, центр м. Снятин, фракція «Слуга Народу»), показник участі у голосуваннях якого становить 94,5%. Тобто, депутат з 9582 голосувань, які відбулись протягом згаданого періоду, взяв участь у 9053 голосуваннях, був зареєстрований на засіданнях, проте не голосував під час 344 голосувань та був відсутній у сесійній залі під час 185 голосувань. Олександр Матусевич (86 виборчий округ, центр м. Долина, фракція «Слуга Народу») за рівнем участь у голосуваннях серед мажоритарників Івано-Франківщини перебуває на другій позиції, його показник становить 85,9% – не голосував депутат під час 4,8% голосувань, а був відсутній під час 9,3% голосувань. Позафракційна депутатка з 83 виборчого округу (м. Івано-Франківськ), була учасницею 79,7% голосувань протягом двох перших років парламенту поточного скликання. Вона пропустила 11,9% голосувань, а під час 8,4% голосувань не брала у них участі попри те, що була зареєстрована на засіданні. Близькими за показниками участі у голосуваннях до Оксани Савчук є Едуард Прощук та Ігор Фріс. Показник участі у голосуваннях Едуарда Прощука (85 виборчий округ, центр м. Калуш, фракція «Слуга Народу») становить 76,5% (відсутній – 21%, не голосував – 2,5%), а показник участі у голосуваннях Ігоря Фріса (84 виборчий округ, центр м. Тисмениця, фракція «Слуга Народу») становить 74,3%. Ігор Фріс був відсутній під час 19,8% голосувань, а не голосував – 5,9% голосувань.
Василь Вірастюк (87 виборчий округ, центр м. Надвірна, фракція «Слуга Народу»), який набув депутатських повноважень у червні цього року, з 1161 голосування взяв участь у 95,5% голосувань, не голосував під час 2,8% голосувань, а був відсутній під час 1,7% голосувань.
Голосування проти лінії фракції
Якщо розглядати синхронність голосувань мажоритарників Івано-Франківщини зі своєю депутатською фракцією/групою, то найчастіше проти лінії фракції/групи голосував Андрій Іванчук. Розбіжність позиції депутата і групи «Довіра» зафіксована під час 35,1% голосувань. Члени фракції «Слуга Народу» більш синхронізовано голосують зі своєю фракцією, проте розбіжності теж виникають. Серед івано-франківських мажоритарників «Слуг Народу» найчастіше ці розбіжності з фракцією під час голосувань виникали у Ігоря Фріса, його показник голосувань проти лінії фракції становить 14,6%. Олександр Матусевич проти лінії фракції голосував під час 10,9% голосувань, не погоджувався фракцією під час 9,4% голосувань Едуард Прощук. Показник голосувань проти лінії фракції у Володимира Тимофійчука становить 8,1%. Наразі найлояльнішим до позиції фракції під час голосувань є Василь Вірастюк, який повноважень набув відносно нещодавно, його показник голосувань проти лінії фракції становить 5,5%.
Читайте також:
- У Долині вимагають відсторонити керівництво водоканалу
- У міністерстві юстиції порахували, скільки українців народилось за час незалежності держави
- Стало відомо, що досліджують у Рогатині історики з Угорщини (ВІДЕО)
- Ваш гороскоп на тиждень 1 – 7 серпня
- Саудити залишать в Карпатах щонайменше $ 100 млн за літо
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг