Історичну знахідку виявили під час ремонтних робіт на вул. Донцова – одній з центральних вулиць, що знаходиться поруч із Привокзальним сквером, пише ПІК.
Представники фірми підрядника зазначили, що ремонтні роботи розпочали приблизно півтора місяця тому.
“За цей час ми натрапили на досить цікаву знахідку – бруківку “трилінку”. Тому вирішили зняти асфальтне покриття, щоб дізнатись скільки ж її заховано і що ми можемо використати. Вибрали найкращу і замостили нею 120 м2 від вулиці Грюнвальдської до Донцова“, – наголосили комунальники.
Решту вулиці облаштували сучасною бруківкою.
“Ця вулиця вже давно потребувала ремонту і, врешті-решт, ми на завершальному етапі. Вдалось відремонтувати тротуари та проїжджу частину, зберегти старовинну “трилінку”, – зазначив директором департаменту благоустрою Ігор Сенчук.
Гуляти вулицею тепер в рази приємніше, адже по ній колись ходили наші предки.
Довідково
Трилінка (пол. trylinka) — бетонна плита для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника.
Польський інженер комунікацій Владислав Трилінський 14 грудня 1932 року подав заявку в Патентний уряд Варшави на бетонну плитку для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника. 15 вересня 1933 року інженеру був виданий патент № 18232 на бруківку, що згодом отримала назву трилінка або шашка Трилінського.
У Станіславові трилінкою виклали вулиці Антоневича (Вірменська), частину вулиці Коссаковської (Станіславська), Святого Станіслава (тупик, паралельний Станіславській), Тринітарську площу та частину вулиці Майзельса (Лесі Українки). Пізніше трилінкою забрукували й сучасну вулиця Толстого.
Як бачимо, список поповнився вулицею Донцова, яка колись мала назву Шайнохи (з 1920-го року).
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг