27 жовтня 2021 року пошукова група працівників КП “Пам’ять” спільно з науковцями Національного заповідника “Давній Галич” провели дослідження поховання на території церкви Пресвятої Трійці с. Тустань.
«Особливістю даного поховання був факт його розміщення в труні з оцинкованого металу та наявність всередині піскової суміші. В результаті робіт встановлено, що віднайдені скелетовані людські останки належали молодій людині жіночої статті», – розповів на власній сторінці у соцмережі керівник КП «Пам’ять» Василь Тимків.
Серед супровідного матеріалу найбільш цінним виявився обручальний перстень цієї особи, який містив на внутрішній стороні гравіювання з ініціалами та датою одруження 19 лютого 1884 р.
Завдяки оперативній допомозі працівників Державного архіву Івано-Франківської області Любомир Харук та Тарас Галян вдалося встановити на основі метричних документів, що дана особа – Лаура Леокадія. Походила з відомої священицької родини УГКЦ Теодора Молчковського, на той час очільника Галицького деканату, і була дружиною іншого, також відомого, священник УГКЦ – Антонія Войцеховського.
Померла Лаура, ймовірно, в 1889 році, оскільки за архівними згадками саме в цей час овдовів Антін Войцеховський. Поховання в цинковій труні, використання піску, як абсорбенту говорить, очевидно, про те, що покійну доставляли десь здалеку і протягом тривалого часу після її смерті. Також голова утримувалась в правильному положенні при допомозі певної металічної пластини, що кріпилась до труни. Ймовірно, що вона могла померти після певної лікарської операції чи лікування.
«Ось приклад однієї з історій про те, як особиста річ людини може розповісти багато цікавого про неї, навіть через майже півтора століття. Також це прикладом успішної співпрації науково-історичних установ нашої області», – додав Василь Тимків.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг