Таким чином міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. Пропонуємо поринути у минуле і пригадати здобутки кращого футбольного клубу Станіславова.
Футбольний клуб “Ревера” (офіційна назва Військово-Цивільний Клуб Спортивний «Ревера» Станиславів, пол. Wojskowo-Cywilny Klub Sportowy “Rewera” Stanisławów) — заснований 1908 року. Один із перших клубів заснованих на території Галичини, яка тоді входила до складу Австро-Угорщини. Названий на честь гербу Потоцьких, слова «Ревера» (лат. “re vera” перекладається як «істинно», «так само») — прізвиська Станіслава «Ревери» Потоцького — батька людини, який заснував (розбудував) місто, Анджея (Андрія) Потоцького.
Клуб був членом Австрійського футбольного союзу. До Першої світової війни виступав у Чемпіонаті Галичини у класі II-A.
«Ревера» ніколи не грала в Польській вищій лізі, а його найбільші досягнення припадають на кінець 20-х — початок 30-ї років, друге місце у львівському футбольному окрузі в сезоні 1928 року (після програшу матчів плей-оф з клубом «Полонія» (Перемишль) 0:3, 3:1 і 2:4), чемпіон Львівського округу 1931 року, а 1932 року знову стає віще-чемпіоном.
Після 1931 року, коли «Ревера» стала чемпіоном, а стрийська «Погонь» віце-чемпіоном (Стрий належав до Станиславівського воєводства), клуб став добиватися проведення власного окружного чемпіонату, правда стрийські клуби віддавали перевагу грати в сильнішому Львівському чемпіонаті.
У 1934 році вдалося провести перший чемпіонат Станиславівського округу, в якому клуб багаторазово ставав чемпіоном. Як переможець округу «Ревера» багаторазово грала за право виступати у польській екстраклясі (вищій лізі), але без особливого успіху. Тільки 1934 року стала переможцем групи, після чого в півфіналі програла майбутньому переможцю «Шльонску» Свентохловиці.
Коли вибухнула Друга світова війна діяльність клубу була припинена, а після її закінчення не відновлена.
Титули та досягнення “Ревери”:
- Чемпіонат Львівського окружного футбольного союзу:
чемпіон (1): 1931.
віце-чемпіон (2): 1928, 1932.
- Чемпіонат Станиславівського окружного футбольного союзу:
чемпіон (4): 1934, 1935, 1936/37, 1937/38.
віце-чемпіон (1): 1938/39.
Свою діяльність клуб відновив у 2011 році. Саме громадська організація «Футбольний клуб «Ревера» є правонаступником славнозвісної команди довоєнних часів. На сьогодні команда бере участь в обласних змаганнях з футзалу у вищій лізі Івано-Франківської області.
До теми
Футбол у Станиславові виник у 1908 році за Австро-Угорської імперії, разом з виникненням польського спортивного клубу «Ревера». В 1908–1939 роках у Станиславові існувало чимало клубів: «Ревера», «Станиславовія», «Пролом», «Буй-Тур», «Гакоах», «Маккабі», «Раз-два-три», «Гурка». Це були польські, українські та єврейські клуби, бо всі ці нації жили у Станиславові. Українські клуби офіційно бойкотували змагання «пілки ножної» і брали участь у окремих змаганнях Українського спортового союзу.
Вперше чемпіонат з футболу на території сучасної Івано-Франківської області відбувся в 1934 році, коли ця територія належала Польщі. До сезону 1938/39 змагання відбувалися в окружній лізі Станиславівського окружного відділу футболу (пол. liga okręgowa Stanisławowskiego OZPN).
Окружна ліга Станиславівського окружного відділу Футболу:
Рік Чемпіон 2 місце 3 місце
1934 «Ревера» (Станиславів) «Стшелец-Гурка» (Стан.) «Станиславовія» (Стан.)
1935 «Ревера» «Стшелец-Гурка» «Станиславовія»
1936 «Погонь» (Стрий) «Стшелец-Гурка» (Стан.) КСЗН (Ріпне)
1937 «Ревера» (Стан.) «Стшелец-Гурка» (Стан.) КСЗН
1938 «Ревера» (Стан.) КСЗН «Стшелец-Гурка»
1939 «Стшелец-Гурка» (Стан.) «Ревера» (Стан.) КСЗН
Читайте також у рубриці “Ретро Франківськ”:
Читайте нас у тг