Декілька автомобільних екіпажів виїхали з Івано-Франківська, по дорозі долучаючи до себе учасників зі Львова, Рівного, Києва, Черкас, Дніпра. Створили таким чином ланцюг з 13-ти укомплектованих автомобілів, повідомляє ПІК.
Фінішував автопотяг у Слов’янську. В цих містах ротарійців гостинно зустрічали колеги, організувавши публічні благодійні заходи, прес-конференції, покладання квітів та вшанування пам’яті героїв, полеглих у війні з Росією.
Таку благодійну акцію вже восьмий раз провів Івано-Франківський Ротарі Клуб. Ідея проекту зародилася у Франківську і реалізовується щороку, починаючи з далекого 2014-го. Але цьогоріч Губернатор дистрикту Ротарі, франківець Володимир Бондаренко започатковав нову ініціативу – автомобільний пробіг, який об’єднав багато міст України в єдиній благородній цілі – допомозі дітям Донбасу.
Організатори прагнули подарувати свято для дітлахів, котрі живуть у Донецькій та Луганській областях поряд із лінією розмежування.
Коли автоекіпажі, повні подарунків для малечі та школярів, прибули до Слов’янська, то їх направили по складному маршруту Слов’янськ – Світлодарське – Золоте – Щастя, щоб доставити бажані пакуночки Миколая до кожної дитини, що чекала їх весь рік.
- Детальніше на запитання ПІК відповів цьогорічний Президент Ротарі Клубу Івано-Франківська Микола Огнистий (на фото).
Скажіть, п.Миколо, до цієї акції долучалися лише ротарійці, чи й ті люди, які теж бажали допомогти дітям, що живуть у зоні розмежування?
Хоча ідея і належить нашому клубу, долучатись і розвивати її можуть всі бажаючі. Для прикладу: цього разу поміж інших подарунків ми привезли діткам 1800 пар теплих шкарпеток. 600-т з них закупили члени клубу, а 1200-ті пар надійшли від небайдужих франківців: меценатів, бізнесменів.
А що зазвичай ви везете на Схід у своїх екіпажах?
Можу сказати, що всі дітки дуже полюбляють солодощі, тому, в першу чергу ми закупили набори цукерок. Крім того. ми привезли у школи необхідні речі: принтер, папір, книги, канцелярські товари, засоби гігієни. У садочки ротарійці привезли одяг, 4-ри велосипеди, дві машинки і великого динозавра, на яких зможуть кататися маленькі вихованці.
Наскільки глибоко ви заїхали в сіру зону, щоб виконати цю шляхетну місію?
Ми були у прифронтовій зоні, приблизно за 10-ть кілометрів від передової. Там нема цивілізації, доріг, зручностей. Але там є діти в школах, садочках, які чекають Святого Миколая з подарунками. І ми розуміли, що робимо хорошу справу, коли бачили щасливі і вдячні оченята цих дітей. Також ми побачили і зрозуміли, що пам’ять про подвиги наших воїнів жива. Вона у серцях людей, у історії, яку вивчають, у пам’ятниках героям. Це вселяє велику надію на перемогу України.
Важливо те, що від початку війни на сході України Ротарі клуби активно реалізовують такі гуманітарні та освітні проекти. Мета, що полягає в досягненні миру, об’єднала зусилля різних клубів в єдину «Ротарійську Ініціативу з розбудови миру для України».
Ідея українців знайшла розуміння у світової спільноти і цю ініціативу підтримали керівники представництв міжнародних організацій, що безпосередньо залучені до питань розбудови миру для України, посли та дипломатичні представники багатьох країн.
Розмову записала Руслана Гочіяєва-Шевчук.
Фото з ФБ-сторінки Миколи Огнистого.
Читайте також:
- 3400 дерев посадив у вихідні франківський Ротарі-Клуб: озеленює планету (ФОТО)
- “Опіка ангела” – там, де відпочиває втомлена душа (ФОТО)
- Прикарпатцям пропонують стати “миколаями” для дітей-сиріт
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг