Сестри із селища Солотвин, що на Богородчанщині Івано-Франківської області, Людмила Гоголь та Світлана Шиян, прикрашають наручні годинники мікровишивкою.
Жінки поєднують пізнання годинникарів, майстерність вишивальниць та фантазії дизайнерів. Як це їм вдається, журналістці ПІК розповіла Людмила Гоголь.
«З дитинства люблю вишивати. За освітою я педагогиня, працювала в Солотвиснькій школі-інтернаті для діток з особливостями. Зараз я — логопединя в місцевому інклюзивно-ресурсному центрі, де також допомагаю дітям з інвалідністю. Робота — нелегка, я часто була морально виснажена. Відновити сили мені допомагала праця з бісером. Я робила (та і зараз роблю) різноманітні прикраси. А 2 роки тому побачила в Інтернеті годинник з мікровишивкою — і дуже захотіла зробити такий самий. Та ні, кращий», — розповідає майстриня.
Про свій намір жінка розповіла сестрі, Світлані Шиян, яка працювала медсестрою, а зараз перебуває у декретній відпустці. Сестра радо погодилася освоїти щось нове. Людмила зі Світланою сконтактували в соцмережах з іншими майстринями та почали вивчати, як вишивати дрібнесенькі візерунки та вкладати їх на годинники.
За словами Людмили, основа всього — мікровізерунок. Солотвинські майстрині вишивають, зазвичай, квіти. Візерунок на маленькій дрібній і тонкій канві у формі півмісяця. Для роботи беруть голку для бісеру, канву та тоненькі нитки муліне. Цікаво, що кольорова палітра візерунків — чимала: від 10 до 39 барв на одній вишивці.
Канву та годинники сестри купляють через групи майстрів у соцмережах. Візерунки теж беруть із Інтернету або придумують самі.
«Перша моя дрібна «заготовка для годинника» мені здалася грубою, бо я вишивала повним хрестиком, а треба було напівхрестиком»,— додає співрозмовниця.
Наразі, щоби прикрасити один годинник, жінкам треба лише 1-2 дні. Усі прикрашені Людмилою та Світланою годинники — овальні або круглі, мають 4 сантиметри у діаметрі.
«Як ви вкладаєте маленьку і тоненьку вишиту канву в годинник?», — запитую Людмилу Гоголь.
«За допомогою спеціального тоненького канцелярського ножика я відкриваю задню кришку годинника. Далі легенько виймаю механізм, і на передню частину зі склом вставляю канву з вишивкою, що закріплена на паперовому лекалі. На це кладу механізм, і насамкінець кришку. Усе треба робити дуже обережно, аби нічого не пошкодити», — пояснює жінка.
Годинники з вишивкою Людмили Гоголь та Світлани Шиян є в поціновувачок прикрас з українським національним колоритом в Канаді, США, Італії, Іспанії, Польщі та в багатьох містах України.
Злата Леміш.
Фото від Людмили Гоголь.
Читайте також:
- Як бухгалтерка з Тернополя мандрує Карпатами у парі з котом Кефіром (ФОТО)
- На Верховинщині майстриня варить гуцульські капелюхи за зразками ХVІІ сторіччя (ФОТО)
- У соборі на Прикарпатті чоловік створив єдиний в Україні вишитий іконостас (ФОТО)
- Ваш гороскоп на тиждень 17-23 січня