Івано-Франківськ

Інтернет-шахраї ошукали мешканку Івано-Франківська на 50 тисяч гривень

Схема шахрайства добре відома, проста, але й надалі дієва: оголошення, приваблива ціна і обов’язкова оплата товару перед відправкою.

272823765 7423016991072210 7885955203880883026 n scaled

Купівля товару через інтернет обернулась для прикарпатки втратою 50 тисяч гривень: поліція розпочала розслідування, повідомляє поліція області, пише ПІК.

Схема шахрайства добре відома, проста, але й надалі дієва: оголошення, приваблива ціна і обов’язкова оплата товару перед відправкою. Саме так зловмисники продовжують заробляти на довірі прикарпатців.

“Днями на лінію «102» надійшло повідомлення від 33-річної мешканки Івано-Франківського району про те, що вона стала жертвою шахраїв. Як з’ясували слідчі, заявниця через інтернет вирішила замовити потрібні палети для опалення, надіславши на картку невідомого 50 тисяч гривень. Після чого зв’язок із псевдопродавцем обірвався. Зрозумівши обман, жінка одразу звернулася до поліції”, – йдеться у повідомленні про злочин.

За вказаним фактом слідчі проводять досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України. Йдеться про вчинення шахрайських дій.

Поліція Прикарпаття вкотре звертається до громадян і наголошує пам’ятати:

  • часто зловмисники створюють аналог вже існуючої сторінки з товаром, від себе додають тільки номер телефону і банківської карти. Усі інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – стовідсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок;
  • обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна буде знайти відгуки або ж компрометуючу інформацію;
  • не поспішайте робити передоплату;
  • якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від інтернет-магазинів – реєстраційні документи. Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку;
  • не купуйте товар за заниженою ціною. Перевіряйте реальну вартість такого товару в мережі або в магазинах, а також на сайтах порівняння цін.
  • Низька ціна – перша ознака обману.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram,Youtube ta  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено