Напередодні війни телефонна станція знову змінює адресу. Тепер вона міститься у новому будинку поштамту на теперішній вулиці Січових Стрільців, 13а.
Найголовніший у місті телефон був у воєводи С. Паславського – він мав і номер відповідний – «1», без будь-яких нулів.
Телефонна станція та апарати з номеронабирачами введені вдію в червні 1939 року, в останні місяці існування міжвоєнної Польщі.
Між іншим, крім звичних для нас сигналів «виклик» і «зайнято», станція видавала сигнал «неіснуючий або відключений номер». Споживачам надавали додаткові послуги:
- довідкове бюро номерів телефонів – набором цифри «4»;
- телефонний годинник – «6»;
- подання телеграм телефоном – «7».
До теми:
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: сквер на місці сучасного поштампу (ФОТО)
- Ретро Франківськ: 83 роки відкрили нову модерністську будівлю поштампу (ФОТОАРХІВ)
Історія появи телефонного зв’язку у Станіславові
Перша телефонна станція стала до ладу на початку червня 1894 року, маючи 12 абонентів. 3 1901 року міська телефонна станція мала 41 -го абонента, а перед Першою світовою війною – 457 абонентів. За цим показником Станиславів був третім у Галичині.
Між іншим, установка телефону тоді коштувала 50 ринських, річний абонемент – теж 50 ринських (місячна платня кваліфікованого робітника на той час – 70 ринських).
Телефонний апарат був далекий від сучасного. Мікротелефонну трубку ще не винайшли. Мікрофон стояв на стійці перед абонентом, а «слухавку» окремо прикладали до вуха. З’єднували абонентів (комутація) телефоністки руками на станції, апарат ще не мав номеронабирача, як при автоматичному наборі.
Живлення здійснювалося від так званої місцевої батареї, яку встановлювали в абонента. Він крутив ручку індуктора, як бачимо у давніх кінофільмах, і, одержавши сигнал станції, нахилявся до мікрофона, і замовляв: «Панно, прошу з’єднати мене з тим-то…».
Етапним був 1908 рік – тоді вперше встановили міжміський телефонний зв’язокз Віднем, Львовом, Краковом та Чернівцями. Телефонна станція перших 15 років містилася в наріжній триповерховій кам’яниці по вул. Л. Бачинського, 4.
Читайте також в рубриці “Ретро Івано-Франківськ”:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг