Ситуація на ринку пального суттєво покращується. Але все ще можна побачити черги та відсутність бензину чи дизелю на АЗС, повідомляє Автотема, пише ПІК.
Коли зникне дефіцит
Перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону повідомила, що обсяг імпорту у червні виріс в 10 разів ( до 600 тисяч тонн), порівняно з обсягами, які Україна імпортувала у березні цього року.
Україна поступово насичує ринок пального. Спочатку це відчувають західні області, а вже потім східні. За словами Свириденко, на Заході вже майже відсутні черги на АЗС, а ринок – повністю насичений. Наразі працюють над тим, щоб досягти такого рівня запасів і на Сході України.
Що буде з цінами
Щоб розв’язати проблему дефіциту, потрібно і надалі збільшувати обсяги імпорту. Як пояснює міністерка, це впливатиме на ціни. Річ у тім, що уряд зараз не регулює ціни на пальне. І як тільки пропозиція задовільнятиме попит, тоді й ціни можуть врегулюватися.
Це вже сталося з газом, який подешевшав на 2 гривні. Якщо Україна такими ж темпами продовжить насичувати ринок дизелем та бензином, як це робить останні 3 місяці, то й на ці види пального ціна впаде, переконана Свириденко.
«Я хочу нагадати, що ми, на жаль, перебуваємо в стані війни. У нас Кременчуцьке НПЗ не функціонує. Звичайно, що ми повністю зараз залежні від імпортованого ресурсу. Як тільки ми зможемо в повній мірі наситити ринок, розуміючи нашу пріоритетність, у нас тоді вже й зникнуть ці черги, запрацюють всі АЗС», – сказала міністерка.
- Вона також нагадала, за якою пріоритетність забезпечують пальним в Україні:
- В першу чергу пальне йде на потреби ЗСУ та всього блоку оборони.
- Далі виділяють пальне, щоб забезпечити роботу комунальних служб.
- Після цього у списку пріоритетності стоять аграрії.
- Відповідно останніми у списку пріоритетності є звичайні покупці, які заправляються на АЗС.
Міністерка наголосила, що потрібно розуміти важливість цієї пріоритетності і того, що уряд робить все можливе адміністративними методами, щоб подолати дефіцит в умовах війни.
Нагадаємо, що 30 червня різко подешевшав автомобільний газ. Середня ціна за добу подешевшала на 71 копійку до 41,05 гривні за літр. А такі мережі АЗС як ОККО чи WOG опустили ціни одразу на 2 гривні за літр.
Читайте також:
- Чи довго в Україні ще буде дефіцит бензину – сказав міністр Кубраков
- Стало відомо, скільки бензину та дизпалива завезуть в Україну у червні
- 130 доба війни в Україні: злочини та втрати окупантів за ніч
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг