Міністерство освіти і науки опублікувало алгоритм дій учителів на занятті під час оголошення сигналу повітряної тривоги. МОН повідомляє, що алгоритм розроблено на основі рекомендацій Державної служби з надзвичайних ситуацій України, пише ПІК.
“Почувши сигнал оповіщення, необхідно організувати переміщення учасників освітнього процесу в супроводі з учителем або відповідальною особою, яка після завершення небезпеки та оголошення відміни сигналу організує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірятиме наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки”, – йдеться в повідомленні.
Згідно з алгоритмом, у разі сигналу небезпеки: відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу, вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття; необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет, для супроводу початкових класів можуть бути залучені асистенти; для надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.
Після завершення небезпеки й оголошення про відбій тривоги учителі та відповідальні особи стежать за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
“Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У разі присутності дітей з особливими освітніми потребами (ООП) попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП”, – зазначають у міністерстві.
Докладніше читайте тут.
Читайте також:
- У Коломийській громаді відремонтують усі укриття у закладах освіти
- Діти-волонтери: у Калуші школярі збирають кошти для захисників (ФОТО)
- Дівчинка на Прикарпатті підстригла коси, щоб отримані кошти передати для воїнів (ФОТО)