Івано-Франківськ

На честь легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича створили пам’ятний календар

Мирослав Симчич -  почесний громадянин Коломиї, Львова та Космача.

322615759 3036360026657984 1690087663483318007 n scaled

На честь сотенного УПА, громадського діяча та політв’язня Мирослава Симчича створили пам’ятний календар.

Про це розповіла Голова Івано-Франківської ОВА (ОДА) Світлана Онищук, пише ПІК.

5 січня 2023 року свій поважний 100-річний ювілей святкуватиме видатний український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, незламний політв’язень, кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги» Мирослав Симчич.

Цьогоріч Президент України Володимир Зеленський присвоїв йому також звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

З нагоди ювілею за фінансової підтримки обласної військової адміністрації організовано випуск іменного календаря. Наразі виготовлено 500 примірників, які передадуть до музею історії міста Коломиї, де власне заплановано відзначення 100-річчя Героя України.

“Ініціаторами створення стали Михайло Андрусяк, письменник, журналіст, лауреат Національної Шевченківської премії, Уляна Мандрусяк, директор музею історії міста Коломиї, Ольга Руданець, голова Конгресу української інтелігенції коломийщини,  та Петро Кривюк, громадський активіст, видавець. Дизайн календаря – Андрій Запухлий. Мирослав Симчич – це символ сили, патріотизму, відданості, боротьби, незламності. Він  жива легенда, яка сьогодні надихає наших воїнів на боротьбу за рідну землю”, – зазначила Онищук.

Народився Мирослав Симчич у селі Вижній Березів Коломийського повіту (зараз Косівський район). Ще у 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, брав участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стала Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

За участь в УПА на 25 років був позбавлений волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений у 1985 році. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні Він єдиний із повстанців, кому ще за життя встановили пам’ятник.

Читайте також: 

Підписуйтесь на сторінку ПІК у FacebookInstagram , Youtube та Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено