Перед першою світовою війною відчинив свою браму спорткомплекс польського товариства «Сокіл». Нині стадіон «Наука».
Повстав він на неужитках та вертепах (так у старовину називали місця сховищ і гульбищ злочинців – прим. авт.), куплених у міста за т. зв. червоною корчмою при дорозі до Лисця. Було то колись, як переказують, місце, де втрачали останнє, потім – цегольня, а в кінці – пасовисько, – писав з тієї нагоди КС.
Окрім футбольного поля, тут постало ще кілька менших за розмірами майданчиків, в т. ч. два тенісні корти (перші у місті, на жаль, нині вже знищені). Рельєф місцевості дозволив облаштувати «трибуни» – чотири порослі травою сходинки у формі тераси. Тут могли розміститися кілька тисяч глядачів.
До послуг відпочивальників були три криниці з чистою джерельною водою, місця на капелі – сонячне і піскове для «дітей анемічних і лімфатичних», павільйони… Планувалося також облаштувати стрільбище та крегольню, а взимку – санні та лижні траси. Довершували загальну картину парк і густий живопліт, який огороджував арену.
28 червня 1914 року арена витримала перший серйозний іспит – велелюдний злет членів товариства. Та вже за місяць світ поринув у війну…
На фото: Так колись виглядав стадіон “Наука”(сучасна вул. Мазепи). Це було так зване боїско “Сокола”. На задньому плані (за воротами) т.зв. “копець” 6 метрів висотою і серпантинною стежкою на гору. Правіше від “копця”, проглядаються вежі вілл по вул. Липовій (нині – вул. Шевченка). У верхньому правому куті проходить вул. Казимирівська-Мазепи. Фотограф стоїть спиною до цегольні Герша Касвінера.
До теми…
З 1940-х років стадіон “Соколів” перебував у власності спортивного клубу «Динамо». Також стадіон перебував у власності заводу «Промприлад», тоді ж отримав назву «Електрон». Протягом 1989-96 років стадіон був домашньою ареною івано-франківського ПФК «Прикарпаття».
У 90-х роках стадіон був переданий у власність Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника і отримав сучасну назву наука «Наука» та ім’я Романа Микитюка.
Читайте також на ПІК:
- Ретро: 126 років тому мешканці Станіславова вперше побачили яскраві електричні ліхтарі
- Мандри непомітним Франківськом: що колись було на місці Нацбанку (ФОТО)
- Ретро: вулиці Івано-Франківська, яким повернуто історичні назви. Частина 2 (ФОТО)
- Яким був Франківськ 350 років тому: місто-фортеця очима мандрівника Ульріх фон Вердума
- Ретро: вулиці Івано-Франківська, яким повернуто історичні назви (ФОТО)
- Ретро: 83 роки тому відбулася депортація станиславівських німців
- Ретро: 62 роки тому на мапі Івано-Франківська з’явилася школа №16 (ФОТО)
- Ретро: як 86 років тому в Станіславові з’явився власний аеродром
- Ретро: вулиці Івано-Франківська, назви яких ніколи не змінювалися (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг