Івано-Франківськ

Стало відомо, хто стане новим президентом Чехії

Явка, за попередніми даними, становила майже 70%

На президентських виборах у Чехії, за попередніми даними, перемагає Петро Павло – колишній генерал НАТО, який активно підтримував Україну у її протидії російському вторгненню. Про це повідомляє Denik.cz.

У Чехії завершилося голосування у другому турі на президентських виборах, триває підрахунок голосів. 

Як відомо, чехи могли проголосувати або за генерала у відставці Петра Павла, або за екс-прем’єр-міністра Андрія Бабіша, пише ПІК із посиланням на РБК-Україна.

Після підрахунку голосів на 70% дільниць у фіналі президентських виборів перемагає Петро Павло. Наразі він набирає 55,97%, а у Андрія Бабіша 44,02%. Згідно з прогнозами агентств STEM та STEM/MARK для CNN Prima News, Павло переможе з результатом 58,01% голосів.

photo 2023 01 28 17 01 47 scaled

При підрахунку голосів почали надходити перші привітання з перемогою, у тому числі від невдалого кандидата у президенти Дануші Нерудової та президента Сенату Мілоша Вистржчіло. Незабаром до привітань приєднався прем’єр-міністр Петро Фіала.

“Вітаю Петра Павла з обранням президентом Чехії. Через деякий час я особисто піду до виборчого штабу, щоб його привітати. Це також третя виборча поразка Андрія Бабіша, і може здатися, що це початок кінця для нього в політиці“, – заявив Фіала.

Також можливо, що Павло матиме найсильніший мандат в історії прямих президентських виборів. Вже після підрахунку 92 відсотків голосів він отримав понад 2 мільйони 853 тисячі голосів, які отримав п’ять років тому колишній президент Мілош Земан.

У той час, як Павло виступав за активну підтримку України зброєю, Бабіш переконував, що миру потрібно досягти переговорами з Путіним. Після першого туру виборів у них була майже однакова кількість голосів виборів, проте кандидати, які фінішували в п’ятірці, підтримали саме “проукраїнського” Павела.

Нагадаємо, прессекретар президента Чехії одружився з українкою, яку прийняв як біженку.

Читайте також на ПІК: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено