Шостого березня на Долинщині зафіксували випадок скарлатини, про це повідомив Долинський відділ Калуського РВ ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ”.
Минулого тижня 18 випадків скарлатини зареєстрували у Калуші.
Що це за хвороба і як її попередити?
Скарлатина – це стрептококова ( групи А) інфекція, яка має найбільш епідеміологічне значення , тому і при цій хворобі проводиться комплекс протиепідемічних заходів. Передається в основному повітряно-краплинним шляхом, також можливий контактно-побутовий шлях передачі. Для розвитку хвороби не обов’язково контактувати з хворою особою, якщо даний мікроорганізм присутній в організмі людини, він є носієм даної інфекції і може викликати зараження у здорової людини.
За відсутності імунітету збудник потрапляє на слизові оболонки носоглотки чи навіть на пошкоджені ділянки тіла і провокує інфікування.
Хвороба виникає найчастіше у дітей, після одужання в них формується пожиттєвий імунітет. Повторні випадки захворювання спостерігаються рідко (2-4%).
Дитина інфікується трьома шляхами:
- Повітряно-крапельний. Найбільш поширений – 97% від усіх випадків. Бактерії потрапляють до організму пацієнта при вдиханні аерозолю зі збудником, який виділяється хворими під час кашлю чи чхання.
- Контактний. Стрептокок передається через предмети побуту та догляду (іграшки, рушники, перев’язочний матеріал та ін.)
- Аліментарний (харчовий). Дитина заражається через продукти харчування. Джерелом може стати будь-яка людина, що хворіє на стрептококову інфекцію, а також латентний носій.
У дітей, що перехворіли на скарлатину, в подальшому виникає нечутливість до токсину Діка, тому хвороба для них не заразна.
Читайте також у ПІК:
- Протезування зубів на імплантах: як це працює і кому показано цю процедуру
- Схожа на застуду: на Франківщині від менінгококової інфекції померли двоє дітей
- У МОЗ повідомили, чи безоплатна анестезія для пацієнта
- На Франківщині за минулий рік значно зросла кількість інфарктів та інсультів
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг