Ці сім звичок допоможуть підтримувати чистоту в помешканні, пише 24 Канал.
Прибирання на ходу
Цей метод полягає в тому, щоб приділяти всього хвилинку-дві на прибирання упродовж дня. Це допоможе уникнути можливості захарастити дім. Мийте посуд одразу після сніданку, протріть стіл після обіду, застеліть ліжко після пробудження та поскладайте у шафі, якщо поспіхом витягнули одяг.
Виділіть 15 хвилин
Якщо попередній спосіб може підійти не усім, цей більш універсальний. Цю техніку прибирання називають Fli Lady. Виділіть 15 хвилин на прибирання кімнати чи певного куточка у вашому помешканні: не більше – не менше. Головне – не відволікатися та зосередитись на процесі. Якщо повторювати це щодня, дуже швидко всі кімнати у вашому домі матимуть гарний вигляд.
Провітрюйте дім
Не варто розпилювати освіжувачі повітря, якщо в домі з’явився неприємний запах. Значно краще буде щоденно провітрювати дім: несвіже повітря завжди видає той факт, що дім не прибраний. Але уникайте протягів, особливо у холодні пори року.
Усьому своє місце
Слідкуйте за тим, щоб речі перебували там, де їхнє місце. Посуд ховайте у шафку, одяг складайте в шафи, книжки зберігайте на поличках, канцелярію – в пеналі. Якщо ви помітили, що деякі дрібнички нікуди покласти – придбайте невеликий ящик або коробку, куди все складіть.
Регулярні генеральні прибирання
Останніми штрихами до бездоганно чистого дому стануть регулярні генеральні прибирання, під час яких стане чистим все те, за що не було часу братися щодня. Це миття вікон, чистка сантехніки, перевірка одягу в шафі.
Залучайте помічників
Якщо ви вдома живете не самі, маєте сім’ю, то залучайте рідних, чоловіка чи дружину й навіть дітей до прибирання. Ба більше, вони й самі мають дотримуватися тих самих правил, щоб прибирання не лежало лиш на одних плечах.
Геть непотріб
Не бійтеся прощатися з тими речами, які вам вже не потрібні. Якщо ви не користуєтесь чимось уже рік чи більше, значить цей предмет зайвий у вашому помешканні і тільки займає місце.
Читайте також:
- Щоб не злипалися: як правильного варити пельмені
- Пил на листі кімнатних рослин: чи небезпечний він та як його позбутися
- Що потрібно встигнути зробити навесні: поради садівникові-початківцеві
- Як рідна мова може впливати на мозок людини – дослідження німецьких вчених
- Через танення льодовиків чотирьом країнам загрожує потоп – дослідження
- Українські полярники показали дитинчат пінгвінів у яслах (ФОТО)
- Воювало не одне покоління: найдовші війни в історії (ФОТО)