За два тижні на Сонці з’явилася вже друга гігантська корональна діра, яка у 20 разів більша за нашу планету за розмірами. З цієї діри вирвався потік плазми зі швидкістю 2,8 млн км, і вже в п’ятницю, 31 березня, увечері або в суботу, 1 квітня, вранці він досягне Землі.
Про це пише New York Post, передає ТСН.
Вчені вважають, що особливої шкоди сонячні частки, які досягнуть Землі, не завдадуть. Не дуже сильна геомагнітна буря, що виникне внаслідок взаємодії сонячних частинок із атмосферою Землі, призведе до появи яскравих полярних сяйв.
Більша частина плазмового потоку мине Землю, і такої сильної геомагнітної бурі, як була минулого тижня, не виникне. Ця корональна діра представляє особливий науковий інтерес через своє розташування на Сонці.
“Я не думаю, що варто сильно хвилюватися. Якщо раптом трапиться так, що на Сонці відбудеться ще й корональний викид маси найближчими днями, то тоді може з’явитися дуже сильна геомагнітна буря. Але передбачити це дуже важко”, — сказав один із дослідників.
Нагадаємо, Землю накрила найсильніша за останні 6 років геомагнітна буря, спровокована гігантським викидом плазми з корональної діри на Сонці. Але вчені не прогнозували появу цієї бурі, внаслідок якої на всій території США можна було спостерігати полярні сяйва.
Читайте також:
- Рідкісна та важкодосяжна: астрономи знайшли одну з найбільших чорних дір
- Найстаріша людина світу за версією Книги рекордів Гіннеса: що про неї відомо
- На небі зменшилась кількість зірок, які можна побачити неозброєним оком
- Понад 100 днів життя за годину: у NASA показали, як живе наше Сонце (ВІДЕО)
- На поверхні є скелі: супутник NASA виявив нову планету розміром із Землю
- Космічний телескоп Хаббла зробив фото далекої галактики
- Учені відкрили дві екзопланети, потенційно придатні для життя
- В Іспанії вчені виявили скамʼянілості черепахи завбільшки з легковик
- В Австралії знайшли лапи найбільшого вимерлого птаха на Землі
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг