Як вже розповідала ПІК, днями дослідники зазирнули в підземелля Галицького Замку.
Зокрема, на сторінці заповідника «Даній Галич» оприлюднили відео, зроблене 19 червня 2023 року.
“Побачили де вхід і поставили завдання в нього зайти вже в серпні цього року”, – йдеться у підписі до відео.
Що відомо про розкопки
У червні 2022 року, попри війну, дослідники розпочали новий археологічний сезон. Частина робіт відбувалась якраз на Галицькому замку. Розпочали робити шурфи і натрапили на стіни. Виявилось, що це В’їзна вежа, описана в різних джерелах, як вежа розміром 16 на 23 метри, найбільша на території Галицького замку.
Як відомо, всього в замку було 5 веж, а ціла споруда була розміром, як два футбольні поля. Восени 2022 року археологи натрапили на вентиляційний канал.
Цьогоріч роботи розпочали з того, що спустили у вентиляційний канал камеру і натрапили на цілий збережений поверх.
“Згідно з розповідями істориків та архітекторів, вежа, крім цього “мінус першого поверху”, який ми знайшли, має ще підвали. Тобто на нас очікує ще чимало роботи. Камеру спускали для того, аби подивитись, де входи, адже нагорі через завали нічого не видно. А звідео бачимо, що внизу фактично усе збережено, бочкоподібні такі підвали”, – розповів у коментарі директор заповідника Володимир Олійник.
Зараз на розкопках працюють 5 археологів і 15 студентів історичного факультету Прикарпатського університету. Аби зайти у виявлені приміщення потрібно багато дозволів.
“Наші археологи мають право робити шурфи, а на серпень ми домовились з тими археологами, які можуть і мають всі навички, щоб спускатись під землю. Адже просто так пересічним археологам не можна глибоко під землею працювати, в небезпечних зонах. Тому до серпня шукаємо, де саме є вхід, а розчищати його і заходити вже буде археолог з Києва“, – пояснив Володимир Олійник.
Аби зберегти і продовжити досліджувати спадщину Галицького замку – дахи, стіни, тощо, минулого року зробили платний вхід і на екскурсіях збирають гроші. Їх використовують на археологію і на консервацію об’єкта.
Читайте також у ПІК:
- Оцінка експерта: чому із 9 пам’яток Прикарпаття, поданих на «Велику реставрацію», у столиці відібрали тільки Галицький замок
- Галицький замок відреставрують коштом держави – за 20 мільйонів гривень (ФОТО)
- Підземелля Галицького замку відкриють для туристів
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг