В рамках проєкту «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщиниу прикордонних регіонах України та Польщі», що реалізовує громадська організація «Прикарпатська інформаційна корпорація» в партнерстві з Косівською міською радою та урядом гміни Соліна відбулася навчальна поїздка.
Двадцять учасників, що представляють громадські організації, культурні та державні установи Косівщини проявили ініціативу взяти участь в навчальній поїздці в рамках проєкту. Ідея триденного заходу полягала в тому, щоб обмінятися досвідом та представити в Польщі локальний крафтовий автентичний продукт – коник з сиру, повідомляє ПІК.
«Косівщина і гміна Соліна багаті культурною спадщиною та природними ресурсами. А ці базові речі завжди є магнітом для туриста. Проте, все потрібно розвивати і працювати над тим, щоб туристи приїжджали в ці місця на сталій основі. Тому і зародився проєкт, що передбачає фестиваль сирних коників, що може відбуватиметься традиційно з року в рік. Це лише принесе користь громадам», – прокоментувала засновниця ГО «ПІК» Оксана Камінська.
Польські колеги представили свій досвід розвитку туризму. Сьогодні до гміни Соліна приїжджає близько двох мільйонів туристів. Щороку ця цифра росте завдяки проєктним рішенням міської влади.
«Ми створили великий рекреаційний комплекс на основі озера, до якого завжди приїжджали туристи. Але цього було недостатньо, тому почали розвивати інфраструктуру, аби кожна людина тут відпочила на власний смак та приїжджала до нас щороку. І ми відкриті до того, щоб впроваджувати нові туристичні магніти. Фестиваль косівського сирного коника – це чудова ідея і потрібна Косівщині», – прокоментував вуйт гміни Соліна Адам Пйонтковський.
Варто відзначити, що команда проєкту, спираючись на досвід обидвох громад в туризмі напрацьовує посібник «Традиційні фестивалі – кращі практики», – інструмент для місцевих громад в Польщі та Україні». Його зможе використовувати будь-яка громада для своїх цілей у сфері туризму.
А перший фестиваль сирного коника відбудеться на День міста Косів 7 липня.
Нагадаємо, що мета проєкту полягає в популяризації культурної спадщини та розвитку туризму на регіональному рівні в Польщі та в Україні. А фестиваль сирного коника – це інструмент такої популяризації, що обидва міста будуть використовувати на сталій основі. Ініціатива реалізовується в рамках програми PBU 2014-2020.
Читайте також:
- Смак з Косова: поляки приїхали на Прикарпаття на круглий стіл. Для чого?
- На Косівщині поляків навчали робити сирних коників (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram