
Нова збірка “Густина порожнечі”
Підземний перехід “Ваґабундо” давно є прихистком митців. Тут вони почуваються, як вдома. Тут їм легко дихається, співається, грається та читається.
Тому, для своєї презентації Богдан Томенчук вибрав саме цей простір і він настільки щільно заповнився поціновувачами творчості поета, що яблуку ніде було впасти в прямому сенсі слова.
Прийшли всі, хто зачитується неймовірними поезіями, які лягають на душу, наче там і мають бути. Слова та рядки, диктовані якимись немислимими світлими силами, проникають в серце і залишаються там жити, закладаючи міцний фундамент ментального зв’язку між поетом та його читачем.

Переповнений зал “Ваґабундо”
Настрій публіки дуже тонко вловили музиканти, що налаштовували присутніх на мистецьке дійство, додаючи шарму та неповторної атмосфери цій зустрічі однодумців.

Академічний камерний оркестр “Harmonia Nobile” під керівництвом народної артистки України Наталії Мандрики
Добрий почин поблагословив отець Ігор Пелехатий, відмітивши, що довго прагнув збагнути зміст назви збірки “Густина порожнечі”, поки не зрозумів, що Бог наповнює всяку порожнечу своїм духом і тоді порожнеча стає змістовною і вагомою.

Отець Ігор Пелехатий
Модерувала вечір, як завжди філігранно проводячи присутніх по етапах творчості поета, чарівна Ольга Деркачова, професорка, українська письменниця, докторка філологічних наук.

Ольга Деркачова, модератор презентації
Вшанувати творчість Богдана Томенчука прийшло багато відомих людей. Серед них – народний депутат України Оксана Савчук

Оксана Савчук, депутат ВР України
Ви вмієте своїм словом торкнутися серця. І, якщо наші серця будуть відкритими і люблячими, то ми неодмінно збудуємо ту Україну, за яку боремося зараз.
Заступник голови обласної ради Микола Палійчук не шкодував епітетів для свого хорошого друга

Микола Палійчук
Ви найкращий, найталановитіший, найсправжніший, найгеніальніший і вчергове вас прошу – збирайте нас частіше.
На зустріч з поетом приїхали представники Городоцької громади, серед них – голова Володимир Ременяк та Орися Войціцька, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників у Городку. Вони з щирим захопленням привітали пана Богдана і висловили йому любов та пошану від всієї громади.

Володимир Ременяк, голова Городоцької громади

Орися Войціцька, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників
Лауреат Національної Шевченківської премії, режисер Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський висловив сподівання, що наступна презентація буде відбуватися на сцені славетного театру Франківська і збере повну залу шанувальників високої поезії. П.Ростислав згадав, як колись читав зі сцени вірші поета і йому інколи було важко завершити їх через хвилювання і страх розридатися від емоцій.

Ростислав Держипільський, головний режисер Івано-Франківського драмтеатру
Багато запитань було адресовано до поета. Зокрема, про війну і літературу. Богдан Михайлович щиро і правдиво на них відповідав:
Думаю що ті, кому Бог дав дар слова, мали би взяти за обов’язок працювати з свідомістю людей. Бо, воістину правдиві слова: “там, де недопрацював священник, письменник, вчитель, там допрацьовувати мусить солдат – своїм життям, своїм здоров’ям, своїм каліцтвом, зрештою…”

Олександр Шевченко вітає поета
Чи змусила війна діяти героїчно літературу, як гадаєте?
Якщо це війна змусила літературу говорити героїчно, то це неправильно. Література до війни і за будь-яких часів мала би говорити героїчно. Тільки це не має бути фальшивий пафос, а витончена гра на струнах людських душ, віртуозна мелодія, з якої слідує, що ти потрібен рідній землі рівно настільки, наскільки ця земля потрібна тобі.
Чи змінилося ваше життя після отримання Народної Шевченківської премії?
Скажу зразу – не може життя змінитися якимись разовими акціями. Я безумовно вдячний тим людям, які вирішували долю цієї премії, бо вона в якомусь контексті окрилює, дає відчуття потрібності того, що ти робиш. Але робити добро потрібно не від акції до акції, а постійно. Приміром, я постійно пишу і, коли мене попросили взяти участь в аукціоні на користь ЗСУ, я віддав 10-ть книжок, подумавши, що виручать за них не дуже великі кошти. Але ви навіть не уявляєте мого здивування та вдячності, коли я дізнався, що мої книги продали за 100 тисяч гривень і ці кошти закриють якісь потреби для наших Збройних сил.

Поет і шанувальниці
Книги поета розліталися, як гарячі пиріжки. Було багато охочих взяти в руки справжню, щойно видану, збірку і зануритися в неповторний світ, де живе рима і яскраві образи авторської уяви. В кожну книгу було вкладене запрошення на каву у кав’ярні міста і ті, хто придбали книги, отримали до них ще й приємний бонус. Кошти, виручені від продажу книги “Густина порожнечі” підуть на видання нової збірки воєнної лірики, що називатиметься “Вишийте, мамо, бронежилет”. А кошти з цієї збірки підуть на потреби ЗСУ.

В колі близьких
Своїми враженнями ділилися присутні. От що вони сказали після презентації:
Власта Власенко, відома прикарпатська поетка:

Власта Власенко
Дякую п.Богдану за те, що він тихо, вперто працює і не лише на реалізацію себе, як поета, бо вже давно відбувся, як найкращий поет в нашій області, але й на славу людській душі, яка читаючи його поезії, має силу, натхнення і змогу жити рівно, випроставшись, навіть в таких складних умовах, як ми зараз.
Колега “по цеху”, талановитий автор і виконавець віршованих та прозових гуморесок, Володимир Пушкар

Володимир Пушкар
Враження мої не відрізняються від вражень всіх людей, що були присутні сьогодні на вечорі. Ми приходимо на презентації поета і не віримо своїм вухам, не розуміємо, як в людській голові народжується така космічна поезія, а вона насправді диктована Богом.
Наталя Турів, франківська поетка

Наталія Турів
Все, що я почула – то є витончена гра по струнах людської душі. Поезії п.Богдана навіть на чужині є сильною підтримкою всім нам. Відкриєш сторіночку, читаєш – і ти вже душею вдома, в рідному краї. І тобі вже не страшно, і не одиноко.
Ще довго не розходилися люди, дякуючи авторові за це свято єднання і поезії, тримаючи в руках дорогоцінні книги і вже передчуваючи нові зустрічі на їх сторінках…

Світлини на згадку
З презентації Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото автора і Тараса Майстришина
Читайте також:
- Богдан Томенчук презентував франківцям нову поетичну збірку (ФОТО)
- Письменники Прикарпаття розповіли, що роблять у час війни (ФОТО)
- На Прикарпатті презентували збірку Ольги Деркачової “Пальто британської королеви” (ФОТО)
- “Ми кличемо тебе через віки…”: Шевченкові читання у Франківську (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг