У Мінсоцполітики заявили, що для отримання протеза українцям немає потреби їхати за кордон або збирати гроші – кошти на протези щороку передбачені в бюджеті. Про це пише ПІК з посиланням на Главком.
На урядову лінію телефонують багато людей з питань протезування.
“Перше, що я запитувала тих, хто телефонував: «Де перебуває людина, якій потрібен протез?» Від цього залежить її маршрут. Якщо людина ще у лікарні, можна звернутися до соціального працівника і він допоможе оформити документи на протез. У деяких лікарнях в межах пілотного проєкту працюють соціальні працівники у складі реабілітаційних мультидисциплінарних команд”, – зазначила міністерка соцполітики Оксана Жолнович.
Якщо соціального працівника немає в лікарні, потрібно звернутися до лікаря з проханням запросити фахівця з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю».
Оксана Жолнович додала, що варто поцікавитись, чи укладено у медзакладі меморандум з протезистами-ортезистами. Якщо так, ці фахівці також допоможуть оформити документи, які потрібні для протезування. Якщо людину уже виписали з лікарні, можна звернутися до найближчого ЦНАПу чи в місцевий орган соціального захисту населення і подати документи там.
Глава Мінсоцполітики підкреслила, що подати заяву на безоплатний протез можна також онлайн, через електронний кабінет особи з інвалідністю.
“Крім того, вона розповіла, військовому не потрібно чекати на встановлення інвалідності, щоб отримати протез. Достатньо довідки про обставини травми від командира військової частини, а серед обов’язкових документів: висновок ВЛК – для військових, або ЛКК – для цивільних”, – додають у виданні.
Держава покриває не тільки вартість власне протезу, а і його обслуговування та ремонт (за потреби). Максимальна компенсація вартості протеза для військових – 2 млн грн, при цьому компанію для протезування можна обрати на власний розсуд із 50 представлених на ринку. Чекати на протез довго не доведеться – в середньому – 30 днів.
Читайте також у ПІК:
- Прикарпатцю, який воює на протезі, замінили штучну ногу в США
- У Львові вперше пересадили надруковану на 3D-принтері кістку хлопчику з Прикарпаття
- В Україні бойовим медикам дозволили переливати кров на догоспітальному етапі
- Дивом залишився живим: у Львові лікують військового, у тілі якого застрягло 40 уламків від міни (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг