Фахівці стверджують, що підживлювати полуницю треба протягом усього періоду її вегетації, крім часу, коли вона цвіте і плодоносить, пише ТСН.
Залежно від того, як і чим ви підживите полуницю восени, вона або порадує вас, або ні врожаєм наступного року. Саме в цей період закладається майбутній врожай, і рослина набирає силу, щоб пережити зиму.
“Але осінь – це умовно, для звичайної, не ремонтантної полуниці, підживлення, які ми називаємо осінніми, починаються через кілька тижнів після плодоношення, а це приблизно липень”, – йдеться у повідомленні.
Полуницю після плодоношення треба підживити двічі – через кілька тижнів після плодоношення, але не пізніше серпня та в кінці жовтня.
Найпопулярнішими серед садівників є такі органічні добрива, як пташиний послід, перепрілий коров’як, розчин свіжого гною. Всі ці добрива містять багато азоту, який стимулює зростання рослини.
Чим підживити полуницю восени, в жовтні
Для другого етапу осіннього підживлення ягоди ідеально підійдуть деревний попіл або спеціальні мінеральні добрива, які містять у великій кількості калій і фосфор, але не азот.
Чи можна поливати полуницю восени настоєм кропиви і коров’яком?
У складі настою кропиви та коров’яку міститься велика кількість азоту. А він стимулює зростання листя й вусів, що в цей період для полуниці зовсім зайве. Восени закладаються квіткові бруньки, які відповідають за урожай наступного сезону.
Ось чому не варто застосовувати настій кропиви і коров’як, будь-які добрива – і органічні, і мінеральні, – які містять азот, для поливання полуничної “плантації” восени. Цієї помилки, на жаль, часто припускаються дачники.
Як підживити полуницю восени деревним попелом
Попіл можна розсипати біля коренів кущиків полуниці, і він буде не лише підживлювати полуницю, а й захищати її від шкідників.
Можна підживити розведеним попелом. Для цього 100-150 грамів попелу розводять у 10 літрах води. Під кожен кущ вносять пів літра цього добрива.
Добре провести сухе підживлення полуниці попелом, а через тиждень-два – “мокре”.
Підживлення полуниці мінеральними добривами
Підживлювати мінеральними добривами, які містять калій і фосфор, треба відповідно до інструкції виробника. Найкраще використовувати гранульовані добрива в сухому вигляді, але можна їх розчиняти.
Важливо знати, що підживлювати полуницю краще від другого року після її садіння. Такого підживлення вистачить на кілька років.
І головне, полуницю краще не підживлювати взагалі, ніж внести зайве добриво.
Читайте також:
- Як заморозити опеньки: прості способи для свіжих, варених та жарених грибів
- П’ять рослин, які потрібно обрізати у вересні: поради
- Колорадський жук і фітофторуз: прикарпатців попереджають про червневих шкідників та хвороби на городі
- Місячний посівний календар на червень 2023 року: що і коли сіяти
- Прикарпатцям нагадали про шкідливість слимаків та медведки: як з ними боротися