Івано-Франківськ

Щоб пережили морози: як утеплити рослини в горщиках

Рослинам у горщиках потрібен додатковий захист, щоб пережити зимові морози й засушливі вітри.

280af6b71071de66007edaa78cba6187

Взимку рослини в землі захищає ґрунт, тому вони не замерзають. Однак, якщо горщик не має ізольованого ефекту. При цьому, рослини знаходяться над землею та захищені тільки стіною горщика та ґрунтом.

Зимостійкі рослини, які залишатимуться на відкритому повітрі в горщиках, повинні мати рейтинг на дві зони стійкості нижче за звичайний. Інакше кажучи, якщо рослина зазвичай стійка до зони 5, у контейнері вона буде стійка лише до зони 7, пише ТСН.

Як обгорнути невеликі горщики

Існує кілька варіантів обгортання рослин на зиму, залежно від того, які матеріали є у вас напохваті, які конструкції можна використовувати та наскільки суворі у вашому регіоні зими. Якщо у вас чимало багаторічних рослин у горщиках, варто подумати про те, щоб придбати витратні матеріали, які ви зможете використовувати щороку, як-от мішковина, кілки, дротяна сітка і стяжки. Ви зніматимете їх влітку, щоб потім використовувати з наближенням зими.

owmzed c2000x1125x0sx139s c2000x1125x0sx139s up dcef29747389bb8f0820c9d680c8ce55

Утеплення рослин

Є кілька способів утеплити рослини в горщиках на зиму, залежно від того, наскільки вона сувора. Якщо у вашому регіоні взимку буває лише кілька випадків зниження температури нижче нуля, горщики можна перемістити до захищеного від вітру місця і накрити простирадлами або ковдрами під час холодів. Горщики для рослин із глини, кераміки або глазурованого глиняного посуду краще не залишати на відкритому повітрі, але якщо необхідно, обгорніть їх у кілька шарів пухирчастою плівкою і закріпіть. Додайте близько п’яти сантиметрів мульчі на верхню частину контейнера.

Додаткові заходи

Якщо у вашому кліматі багато тривалих ночей із температурою нижче нуля, а також сніг і лід, необхідно вжити додаткових захисних заходів. Найпростіший спосіб — перенести горщики всередину будівлі, яка не замерзає, наприклад, гаража, утепленої теплиці, підвалу або сараю. Деревним вічнозеленим рослинам потрібне світло, але інші рослини чудово обходяться і без нього.

Перевірте ґрунт на вологість і не дозволяйте йому повністю висохнути. Поливайте приблизно раз на місяць. Занадто багато води призведе до загнивання рослини. Якщо у вас є лише один або два горщики, які потребують утеплення, їх можна посадити в землю з горщиком або без нього на зиму і накрити місце садіння мульчею зверху і по краях.

Якщо вкопати горщики в землю неможливо, перемістіть їх до захищеного від вітру місця  місця і згрупуйте разом, помістивши найменші горщики всередині кола. Добре полийте їх, потім накрийте шаром соломи, подрібненого листя, компосту, мульчі з кори, вічнозелених гілок або термоковдрою завтовшки від 15 до 30 см. Якщо у вас є тюки соломи, їх можна розмістити за межами кола. Перевіряйте їх на наявність вологи щоразу, коли температура перевищує 4-5 °C, і за потреби поливайте.

21621a08d8c92701871e55c7b4c286a1 scaled

Як утеплити великі горщики

Якщо горщики нерухомі або занадто важкі, щоб їх можна було переміщати, ізолюйте їх, обернувши рослини в них мішковиною або пухирчастою плівкою від верхньої частини рослини до основи контейнера. Для ще більшого захисту спочатку створіть захисний міхур.

Ось якось це зробити:

  • Зв’яжіть гілки разом, щоб вони не зламалися.
  • Полийте рослину й засипте верх контейнера мульчею.
  • Оточіть рослину і контейнер до самої основи дротяною сіткою або іншим типом огорожі.
  • Додайте для стійкості опору, яку можна закріпити стяжками або прикріпити до огорожі дротом.
  • Наповніть циліндр листям, соломою або пухирчастою плівкою.
  • Накрийте циліндр мішковиною чи ковдрами та обмотайте шпагатом.
  • Зверху додайте щит із руберойду чи пластику і закріпіть.
  • З настанням весни повільно знімайте накриття протягом кількох днів.
  • Перш ніж зняти останню плівку, переконайтеся, що загроза заморозків минула.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram
Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено