1 листопада з’явилася інформація про те, що в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають семеро людей з гепатитом A — четверо дорослих та троє дітей.
“Діти — віком шести-семи років. Є такі, що у 5−6 класах. Всі пацієнти з Івано-Франківська. Їхній стан — середньої важкості. Важких немає. Є хворі, яких госпіталізували 31 жовтня та 1 листопада”, – повідомила заступниця гендиректора медзакладу Наталія Дьоміна.
Водночас як уточнив Головний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук, всі ці випадки були зареєстровані від 13 жовтня до 1 листопада 2023 року та вважаються спорадичними (поодинокими). На даний час спалаху гепатиту А в нашій області не спостерігаємо.
“Ми щоденно моніторимо епідемічну ситуацію та у випадку зростання захворюваності інформуватимемо громадськість та органи влади для вжиття заходів”, – наголосив Сачук.
Натомість заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяну Джус зазначила, що з початку 2023 року в області на гепатит A перехворіли 12 людей, серед них одна дитина.
За її словами, це — періодичні випадки. Їх зафіксували в Івано-Франківській, Богородчанській, Долинській та Надвірнянській громадах.
“Цифра 12 ні про що не свідчить. Але з точки зору епідеміології ми на підніжжі піку захворюваності вірусних гепатитів. Особливо — гепатиту A, тому що він має циклічність у п’ять-сім років. У нас останні спалахи цієї хвороби реєструвалися у 2017−2018 роках. Якщо порівнювати з 2022 роком, то є ріст захворюваності”, – зазначила Джус.
Водночас, зазначає вона, на Івано-Франківщині є умови до поширення цієї інфекції.
“Це тому, що загалом у нашій області інтенсивність епідеміологічного процесу в середньому є вищою, ніж по Україні”, — пояснила Джус.
Вона зазначила, що вірусний гепатит — це сезонна хвороба. Зафіксовані на Івано-Франківщині випадки гепатиту A почали реєструвати на початку 2023 року в зимово-весняний період та в перші два місяці осені.
“В середньому інкубаційний період гепатиту A триває до 28 днів. Але він може тривати й три місяці — залежить від заразності пацієнта”, — пояснила Джус.
За її словами, найбільше ця хвороба небезпечна тим, що після одужання людина до кінця життя є носієм антигену гепатиту А. Крім того, ця гепатит, А вражає печінку.
Читайте також у ПІК:
- На Вінниччині зросла кількість хворих на вірусний гепатит А
- Гепатит А: скільки хворих на Прикарпатті та чи загрожує області спалах захворювання?
- В Україні зафіксували спалах вірусного гепатиту А: у лікарню потрапили 60 людей
- Івано-Франківщина – серед областей, де найбільше хворіють на ГРВІ
- Прикарпатцям нагадали, чому антибіотики не варто пити при застуді
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг