Сімейну пекарню “Матусин хлібчик” на околиці Калуша створила багато років тому Віра Кицман, відома своєю відданістю традиціям випікання хліба.
Власниця пекарні наголошує, що випічка без хімічних добавок дозволяє насолодитися справжнім смаком домашнього продукту, розповідає ПІК.
Смак традицій
«Я вважаю, що цей хліб безцінний. Він на житній муці та на житній заквасці, без солоду і хімічних добавок, такий, як пекла наша бабуся», — розповідає Віра Йосипівна. – Цей хліб залишається свіжим тиждень, а при зберіганні в холодильнику — до місяця. Його унікальність полягає в бездріжджовому виготовленні на натуральній заквасці та випіканні на дровах. Хліб добре ріжеться і не кришиться».
Процес випікання одного хліба триває чотири години. Пекарня надає роботу десяти працівникам, серед яких і діти Віри Йосипівни. Вони активно долучаються до керування та розвитку закладу, зберігаючи традиції та забезпечуючи високу якість продукції.
Секрети виготовлення
Для виготовлення житнього хліба використовується житня закваска. Процес включає кілька стадій, під час яких жито набражує природні дріжджі протягом п’яти годин.
До складу хліба входять насіння соняшника, льону і кунжуту. Цей хліб, вагою 600 грамів, коштує 20 гривень.
«Хліб — це моя любов. Він унікальний тим, що є бездріжджовим, на житній заквасці і випікається на дровах», — підкреслює власниця.
Соціальна складова
На початку війни заклад активно підтримував переселенців, випікаючи для них хліб. Завдяки благодійним коштам, залученим керівником ГО «УФРА» Наталією Захаровою, вдалося надати до трьох тонн продукції внутрішньо переміщеним особам через ГО «Чисті серця Калуш».
«І сьогодні ми віддаємо випічку всім, хто звертається за допомогою, по можливості», — зазначає Віра Йосипівна.
До теми
А нещодавно у Калуші, у пекарні «Матусин хлібчик» презентували «Калуський» торт. Ідея створити солодку візитівку Калуської громади виникла у Віри Кицман близько 2 років тому. Віра Йосипівна поділилася, що завжди хотіла зробити щось для міста.
Насамперед розробили декілька варіантів смаків десерту та провели попередню публічну дегустацію. Серед 5-ти видів спеціальна комісія обрала особливий, який і став переможцем.
Торт по-справжньому калуський, адже одним із інгредієнтів є солона карамель, що символізує нашу історію видобутку солі.
“Звичайно, рецепт торта – цілковита таємниця. І правильно, бо це справжній шедевр кулінарного мистецтва. До упакування також підійшли з особливою увагою. Воно теж унікальне та дуже оригінальне – на коробці відтворений Бандерівський шлях та логотип нашого міста. Це буде своєрідною родзинкою для зацікавлення гостей громади”, – йдеться у повідомленні.
Фірмовий калуський торт можна придбати у кав’ярні «Матусин хлібчик».
Авторка публікації: Ліза Гершат
Читайте також:
- У Калуші випікатимуть фірмовий торт із солоною карамеллю (ФОТО)
- Надійна тилова громада: що побачили журналісти під час престуру Калуською ТГ (ВІДЕО)
- Калуська пекарня напече для переселенців до 3–ьох тонн хліба (ФОТО)