Система очисних каналів в м.Станіславі, за свідченнями його мешканців (1881 р.), існувала «з незапам’ятних часів». Постійно відбувалась їх очистка, ремонт, будівництво нових каналів (документально засвідчено в 1869 р. і в подальші роки). На ці роботи Станіславський магістрат виділяв кошти, про що зафіксовано у міських бюджетах 70-90-х років XIX ст.
Поліція наглядала за санітарним станом міських каналів і криниць. Порушників норм карали штрафом.
В 1899-1905 роках значними каналізаційними роботами займалася фірма “Джованні Джуліані”. Проте, каналізаційна та водопровідна системи носили локальний характер. Тому Станіславська міська рада і магістрат вирішили надати їм загальноміського значення. Проекти щодо цього були розроблені в 1908-1909 роках. З цією метою в одному з Віденських банків був узятий кредит на загальну суму 4 млн. крон.
В 1914 році був оголошений конкурс на посаду керівника будівництва загальноміської каналізаційної системи. Зголосилася значна кількість претендентів. Початок Першої світової війни перервав будівельні роботи. Загальна протяжність каналізації перед війною становила понад 12 тис. метрів вартістю понад 270 тис. крон.
Головний каналізаційний колектор міста, прокладений під історичною частиною Станіславова-Франківська
Будівництво загальноміської каналізаційної системи відновилося в 1924 році. 7 серпня 1926 року Станіславське воєводське управління затвердило загальний проект каналізації м. Станіслава. Відповідно до проекту було побудовано три головні канали.
В 1931 році Станіславський магістрат запропонував воєводському управлінню на затвердження технічний проект побудови мережі дільничних каналів, які б з’єднувалися з головними каналами.
В 1931-1933 роках це питання розглядали спеціальні комісії, створені Станіславським воєводським управлінням. В результаті, проект побудови дільничних каналів було схвалено. За поданням Станіславського воєводського управління міністр внутрішніх справ Польщі видав розпорядження про правила побудови каналізаційної та водопровідної системи у м. Станіславі.
За 1924-1932 роки було збудовано понад 20 тис. метрів каналізаційної системи. На це було витрачено понад 1,6 млн. злотих, а загалом планувалося витратити 3,5 млн. злотих. На початку 1930-х років проект каналізації охоплював 60 % площі м. Станіслава.
Читайте також:
Читайте нас у тг