Як відомо, у 1895 брати Огюст і Луї Люм’єр запатентували кінопроектор, до якого вони додали лише одну деталь — стрічкопротяжний механізм. У грудні того ж року відкрився перший кінотеатр в Парижі у підвалі Гран Кафе на бульварі Капуцинів.
Станіславів, який, як і сьогодні, був провінційним повітовим містечком, не відставав від технічного прогресу Австро-Угорської імперії. Тут активно впроваджувалоли різні новинки, і однією з них — було кіно.
Перше кіно у Станиславові демонструвалось у травні 1897 року. Газети рекламували кіноапарат як «найновіший винахід Едісона в царині блискавичної фотографії». Пан Маліновський продемонстрував глядачам види Парижа і Лондона, а також жанрову сценку «Діти, що граються». жанрову сценку «Діти, що граються».
Це була разова акція, яка відбувалась на другому поверсі кам’яниці по вул. Мазепи, 6 (на нижньому фото – праворуч).
Пізніше до Станиславова заїжджали мандрівні кінотеатри. Одним з них був театр пана Оессера, який влаштовував покази у приміщенні сучасної філармонії.
До слова, у тому ж 1897 році у Станиславові з’явилася можливість перегляду «світлових картинок» у так званому фотопластиконі.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг