Україна бореться за підтримку від МВФ. У червні 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України обсягом близько $ 5 млрд з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу, пише ПІК.
Розміри другого і третього траншу – по $ 700 млн, третього – $ 560 млн і заключного четвертого – $ 980 млн. Проте МВФ виконання програми все відкладає. Що треба зробити, щоб наміри справдились?
Експертну оцінку ситуації надав міністр фінансів Сергій Марченко.
За його словами, по-перше, необхідно відновити роботу Національного антикорупційного бюро.
Другою умовою є відновлення роботи Нацагентства з попередження корупції, а саме кримінальна відповідальність за недостовірні декларації та їх несвоєчасне подання, оскільки прийнятий днями Верховною Радою закон президент ветував.
Третє питання, яке необхідно закрити, стосується Вищої ради правосуддя.
- А якщо ці умови не вдасться виконати найближчим часом, що буде з фінансовим станом України?
Сергій Марченко запевнив, що критичні потреби фінансування бюджету Міністерство фінансів закриває, зокрема шляхом запозичень на внутрішньому і зовнішньому ринках, що дозволяє перевиконувати доходи бюджету.
Нагадаємо, що недавно президент Володимир Зеленський в інтерв’ю західним ЗМІ сказав, що Україна обов’язково виконає всі вимоги МВФ і на початку осені або восени отримає черговий транш.
– Ми обов’язково зробимо те, що пообіцяли. Я думаю, що на початку осені або восени буде транш. Термінами займається уряд, – сказав глава держави.
У той же час Зеленський запевнив, що без траншу МВФ Україна впорається.
– Не бачу в цьому глобальної проблеми. Треба навчитися жити самостійно. І мені здається, що це правильно у всіх сенсах, – зазначав Зеленський.
Читайте також:
- В селі на Коломийщині люди купили за свої гроші майже 300 тонн щебню для підсипки вулиць (ФОТО)
- Що Байден розповів про зустріч з Путіним, якого раніше назвав вбивцею (ВІДЕО)
- У Долині сталася резонансна ДТП: під підозрою відомий чиновник (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг