“Є так звані довгі класи, які змагаються майже 32 годин безперестанку. Тобто, це – рух протягом 32 годин. І класи короткі, в яких беруть участь як і початківці, так і люди, які хочуть перейти у цей вид спорту, так би мовити, з інших видів спорту. Це такі короткі 10-годинні класи, де люди себе пробують або так собі фаново проводять свій час. На цей момент проводяться перегони в Калуському районі. Старт – від села Вістова. І терени змагань від Калуша (зі сторони села Пійло) і аж до Медині Галицького району”, — розповів Андрій Зуєв “Суспільному:Карпати”.
Специфіка змагань, каже Андрій Зуєв, полягає у тому, що перемагає людина не та, яка швидше біжить або краще справляється з мотузками, або краще орієнтується чи швидше їде на велосипеді, а той, хто вміє все це робити комплексно:
“От, наприклад, у нас є такий клас “мульті”. Це люди, які стартують з треку, тобто біжать на орієнтування пішки, після чого вони сідають на велосипеди і на них проходять певну дистанцію. Згодом вони проходять технічні етапи, працюють з мотузками. На одному із них вони приходять і отримують байдарки, на яких сплавляються річкою до певного якогось етапу. Цього разу сплав дуже довгий — 23 кілометри. Опісля ідуть знову на трек, GPS-орієнтування, потім повертаються і знову сідають на велосипеди і на них далі по карті працюють аж до фінішу”.
У цьому році до участі у змаганнях зголосилися 35 команд з Івано-Франківська, Вінниці, Житомира, Києва, Одеси, Донецька, Львова. У команді – по двоє людей, третина із них – жінки. Одна із учасниць, що змагається у класі “мульті”, претендує на перше місце.
9 липня, за словами співорганізатора перегонів, стартували довгі класи, а 10 липня на змаганнях стартували короткі.
Три роки поспіль ці перегони відбувалися у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради. Минулого року їх проводили в селі Узин теперішньої Івано-Франківської громади. Цьогоріч, зі слів організаторів, вони дещо вирішили змінити місцевість.
“Ми трохи “забігали” той район. Справа в тому, що не можна проводити змагання на одних і тих же теренах через те, що спортсменам проїдається, треба їм якось урізноманітнювати. Тобто треба щось нове і цікавіше придумувати. Справа в тому, що в Калуші є хороший клуб зі спортивного орієнтування, багато орієнтувальників і навколо Калуша замальовано дуже багато лісів (промарковано. — Ред.), є хороші спортивні карти. Ну, тут сам Бог велів провести такі змагання”, — каже Андрій Зуєв.
Фінішували учасники одночасно о 20.00 10 липня у селі Вістовій Калуського району.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram