За результатами опитування, за акт про Незалежність проголосували б 70,3% мешканців України, проти – 8%, і 21,6% – не визначилися, або не стали б брати участь у референдумі, йдеться Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), пише ПІК.
Тобто якби ті, хто не визначився, як голосувати не прийшли б на референдум, у цьому референдумі взяли б участь 78,3% населення, і 89,8% із них проголосували б за акт про незалежність, 10,2% – проти.
Проте за минулий рік відсоток тих, хто у разі референдуму проголосував би за незалежність України трохи підвищився (із 66% до 70% населення, або ж із 84% до 90% голосів “за”), повернувшись до рівня 2017 року.
Відсоток тих, хто проголосував би за незалежність України якби цей референдум відбувався зараз, трохи вищий серед молодих людей (до 40 років), аніж серед старших, проте ця різниця не дуже велика: серед людей віком до 40 років за незалежність були готові проголосувати близько 74%, проти – 5%, не визначилися – 21%, серед людей старше 40 років за – 66%, проти – 11%, не визначилися – 23%.
Рівень підтримки державної незалежності вищий у Західних та Центральних областях, аніж на Півдні та Сході країни. Проте в усіх регіонах частка тих, хто у разі референдуму проголосував би за незалежність України, суттєво перевищує частку тих, хто проголосував би проти. Якби референдум щодо незалежності України відбувався у червні 2021 року, то:
- у Західних областях 86% населення висловилися б за незалежність, 2% – проти, 12% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
- у Центрі 74% населення були готові проголосувати за незалежність, 5% – проти, 21% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
- на Півдні України 59% населення були готові проголосувати за незалежність, 14% – проти, 27% – не визначилися або не стали б брати участь у референдумі;
- на Сході 53% населення у разі референдуму проголосували б за, 16% – проти незалежності, 31% – не визначилися або не стали би брати участь у референдумі.
Опитування проводилось з 8 по 9 червня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI). Опитано 2007 людей, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) віком від 18 років.
У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на контрольованих Україною територіях.
Читайте також:
- Рятувальникам чи нацгвардійцям: кому українці довіряють більше (СОЦОПИТУВАННЯ)
- У Косові влада хоче дізнатися від людей, які освновні проблеми у громаді (ОПИТУВАННЯ)
- Як змінився рейтинг Президента Зеленського і що він віщує (СОЦОПИТУВАННЯ)