Стало відомо, коли краще викопувати картоплю. Якщо хочеться спробувати молоді бульби, картоплю викопують в липні, для цього годяться ранні сорти. Для осіннього збору врожаю висаджують картоплю з пізніми термінами дозрівання, вона довше зберігається. Про це пише Наука і Правда, передає ПІК.
Перед прибиранням бульб перевіряють їх зрілість. Якщо зібрати картоплю завчасно, то вона довго не зможе зберігатися. Шкірка у таких плодів тонка, легко пошкоджується і швидко гниє.
При зборі перезрілих бульб виникнуть проблеми під час зберігання. Почнуть утворюватися паростки, і картопля проросте. Смак у такого продукту буде гірше, адже всі поживні речовини перейдуть з коренеплоду в паростки.
Овочі збирають з кінця серпня до середини вересня, коли спека вже закінчилася, а дощі ще не почалися. Для ранніх сортів картоплі дозрівання наступає через 80 діб після посадки, для середньостиглих видів вегетація становить 100 днів, а для пізніх сортів – 120 діб. Чим сухіше літо, тим швидше достигають овочі, але смак плодів гірший, ніж у картоплі, яка отримує достатню кількість вологи.
Ознаки дозрілої картоплі:
- Основний фактор стиглості овочів – зів’яле бадилля. Якщо зелена частина висохла, то бульби вже не розвиваються, тримати їх далі в землі немає сенсу. Якщо бадилля висохло раніше терміну закінчення вегетативного періоду, то це може вказувати на зараження картоплі фітофторозом.
- Над кущем земля підвелася і злегка потріскалася.
- Слід викопати пару кущів, взяти картоплю і потерти одна об одну. Якщо шкірка не стирається, то картопля стигла. При цьому бульби повинні бути великими в залежності від сорту.
Бульби не відразу переносять після викопування в льох. Їх очищають від налиплої землі і залишають підсохнути.
Складають висохлу картоплю в дерев’яні або пластикові контейнери, підійдуть сітчасті мішки. При укладанні відсортовують гнилі, пошкоджені, надрізані, поїджені комахами плоди. Ящики залишають в прохолодному місці з вологістю 90%. За 2 тижні заражені бульби проявлять себе, картоплю знову слід пересортувати і відправити на постійне місце зберігання на всю зиму.
Читайте також у ПІК:
Помідори: як поливати і підживлювати для щедрого врожаю
На Прикарпатті проживає понад 90 національностей і народностей (ВІДЕО)
Водні розваги: чим зайняти себе на вихідних
Корм замість квітів: у Хмельницькому молодята нагодували 250 собак (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг