Національний банк України випустив монети номіналом 5 і 10 гривень, як нагадування про трагедію 1941 року в Бабиному Яру, повідомляє cursorinfo.co.il, пише ПІК.
“Україна готується до сумної дати – Національного Дня Пам’яті трагедії в Бабиному Яру. Одним із заходів, покликаних нагадати максимальному числу українців про трагедію Бабиного Яру – випуск монет українським Нацбанком”, – йдеться у повідомленні.
На аверсі монети розміщено український герб, фрагмент зображення Бабиного Яру, а також зображення серця, простреленого кулею і напис українською «Бабин Яр 1 941».
На реверсі монети зображено фігури, що лежать під землею і символізують розстріляні сім’ї.
Автори Меморіального центру Голокосту в Україні розкритикували випущені монети через відсутність на них єврейської символіки, оскільки Бабин Яр – це в першу чергу трагедія єврейського народу.
На своїй сторінці в Facebook автори Меморіального центру пишуть, що загиблі євреї не повинні бути представлені в історичних документах, як «радянські громадяни», оскільки це є приховуванням фактів, а також робить жертв Бабиного Яру безіменними.
“Не хотілося б таку важливу подію ставити в один ряд із радянською політикою пам’яті, коли директивним способом зі згадок про жертв Бабиного Яру забрали євреїв, замінивши їх аморфними «радянськими громадянами»“, – йдеться у дописі.
Автори також додають:
“Цілковита відсутність згадок про євреїв та єврейських символів на пам’ятній монеті – це те ж саме, що Голокост без євреїв або Голодомор без українців”.
За історичними даними, в кінці вересня 1941 року, рівно 80 років тому, в Бабиному Яру було розстріляно близько 34 тис євреїв, що проживали в той час в Києві.
Читайте також:
Нові гроші: Нацбанк України вводить в обіг монету масою 62 грами срібла
Нові гроші: увійшла в обіг пам’ятна монета до 150-річчя Василя Стефаника
Ринок землі на Прикарпатті: чому не проявляють активності ні власники, ні влада громад
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг