Івано-Франківськ
-1.9
USD: 27.15
EUR: 30.45

Нові гроші: увійшла в обіг пам’ятна монета до 150-річчя Василя Стефаника

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображена самотня фігура людини, яка зібралася в далеку путь.

Пам'ятна монета "Василь Стефаник" вводиться в обіг з 12 травня 2021 року

Нацбанк України до 150-річного ювілею Василя Стефаника НБУ випустив пам’ятну монету, повідомляють на сайті НБУ, пише ПІК.

“Номінал монети становить 2 грн, маса – 12,8 г, діаметр – 31 мм. Монета виготовлена з нейзильберу, її тираж становить 35 тис. штук”.

Також зазначають, що на аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, по обидва боки від якого – 2021; у центрі – стилізовану композицію: на тлі вікна сільської хати – портрет Василя Стефаника, праворуч від якого – колосок, що символізує письменницьке перо; написи: УКРАЇНА (над портретом), номінал – 2 (праворуч), ГРИВНІ (півколом праворуч), ВАСИЛЬ СТЕФАНИК 1871–1936 (унизу півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч між написами).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено самотню фігуру людини, яка зібралася в далеку путь, на передньому плані – кам’яний хрест, праворуч і ліворуч від якого колоски, по обидва боки від фігури – стилізовані птахи.

Пам’ятна монета «Василь Стефаник» присвячена 150-річчю від дня народження талановитого українського письменника-новатора, майстра експресіоністичної новели, поета, громадського діяча та політика. Збірка новел «Синя книжечка» стала помітною віхою в розвитку української прози, яка принесла Стефанику загальне визнання, а збірка «Камінний хрест» стала визначною літературною подією.

Читайте також:

Нові гроші: Нацбанк України вводить в обіг монету масою 62 грами срібла

Нові гроші: в обігу з’явилася пам’ятна монета “Агатангел Кримський”

Нові гроші: уже завтра в обіг ввійде пам’ятна монета номіналом 10 гривень

Ваш гороскоп на тиждень 10 – 16 травня

Підписуйтесь на нашу сторінку у FacebookInstagram , Youtube та Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено