Найбільший в області залізобетонний шляхопровід через залізницю на вул. Радянській (нині — Незалежності) відкрили у грудні 1980 року. А що, власне, було на цієї території до того?
Як відомо, попередній старий міст (тоді його називали віадук) знаходився не в тому ж місці, що тепер новий, а збоку від головної магістралі на 100 метрів. На сьогодні збереглися його кам’яні опори.
Зведений він був у 1895 році за проектом архітектора Максиміліана Шльоса. Через щільну забудову в тій частині вулиці Сапєжинської (Незалежності) та через те, що вулиця перетинала колії під кутом переїзд мав бути високим і довгим. Також виникала необхідність у викупі деяких приватних земельних ділянок. Тому відмовилися від ідеї зводити там міст.
Натомість було прийнято рішення збудувати насип паралельно колії (по обидва боки від якої двадцятиметрова смуга землі належала залізниці), а потім перетнути їх під прямим кутом. Таким чином залізничний переїзд став коротшим та значно дешевшим.
У попередніх матеріалах ми вже писали про холерний цвинтар біля колії.
Щодо, власне, локації, на якій у майбутньому звели радянський шляхопровід, то найбільшу увагу привертають об’єкти, розташовані зі сторони мікрорайону Майзлі. Мова йде насамперед про будівлю «Сокола», яку можна знайти на мапі Станіславова 1925 року.
Як відомо, таких будинків у місті було декілька. Скажімо, на Площі Міцкевича (нині – міська дитяча бібліотека) свого часу був польський «Сокіл», а на 3-го травня (нині – Грушевського, «Просвіта») – український. Окрім того, інші «Соколи» розташовувалися на вул. Бельведерська, вул. Колійовій (нині – Привокзальній) та, власне, на Сапіжинській (біля колії, а нині – під самим мостом).
Побачити фрагмент цього «Сокола» (на мапі – під №107) можна на світлині, зробленій у міжвоєнний час зі старого мосту.
Натомість ще один цікавий об’єкт, був розташований зовсім неподалік. Мова йде про склади банку іпотечного (на мапі – під №69). Саме тому вулиця мала відповідну назву – Банкова (нині це склади, які можна побачити із самого мосту).
ПІК пропонуємо поглянути, як виглядає сьогодні ця локація:
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг