Молодь з інвалідністю “Оселі Віри, Надії та Любові” створює картини, іграшки та свічки.
Чому варто їх підтримати – для читачів ПІК розповіла представниця благодійної організації “Українська благодійницька мережа” Віта Лотоцька.
В Обертині кілька років тому облаштували житло для сиріт з інвалідністю – “Оселю Віри, Надії та Любові”. Це будиночок підтриманого проживання: туж живе молодь, якій з побутовими справами за зарплату допомагають асистенти. Він фінансується за механізмом соціального замовлення, а також залучають кошти благодійників.
Зараз в Оселі живуть Любов Оробець, Уляна Белей, Яна Хазанюк та Ігор Човпило. Раніше вони мешкали в інтернатах.
“Якщо там було життя за графіком, то тут вони можуть самостійно планувати свій час та побут. Вони інтегруються у суспільство, навчаються, розвиваються та заробляють гроші творчістю”, – зауважила волонтерка.
У деяких справах їм потрібна допомога через проблеми зі здоров’ям. В Уляни не функціонують руки та ноги, вона з Ігорем у будинку можуть повзати, а за його межами пересуваються на візку. Яна їздить на веломобілі. Та вони залюбки допомагають з хатньою роботою асистенткам. А Люба навіть готує закрутки.
Мешканці будиночка талановиті, а їхні вироби з кожним роком стають популярнішими. Двоє дівчат є авторками виставки картин “Сонячно”, яку відкрили у листопаді у Центрі позашкільної освіти КУТ. Уляна малює, тримаючи пензик зубами. Вона це робить без попередніх ескізів. Люба навпаки спершу малює ескіз, а потім його ретельно доповнює, удосконалює. На основі їхніх робіт друкують благодійні листівки, календарики, роблять блокноти.
Яна змалку любить рукоділля. Майструє аксесуари для волосся, іграшки з фетру. Кольорові ялинки, ангели та чобітки можуть прикрасити й вашу новорічну ялинку. Також дівчата мають швейні машинки, вміють, наприклад, підгинати штани чи шити інші дрібнички.
Ігор створює свічки. Спершу він подрібнює віск, розтоплює у спеціальному обладнанні та заливає у форму. Це можуть бути куля, зайчик, ялинка різних кольорів.
Їхні роботи можна придбати на сайті “Доброчинні аукціони”. Цей проєкт створила Українська благодійницька мережа, яка власне ініціювала створення будинку підтримуваного проживання. Він працює як інтернет-магазин. За річ вказана мінімальна сума, але покупець може підтримати автора, заплативши більше. До речі, прикраси та сувеніри мешканців Оселі купують не тільки мешканці Обертина, гості з різних міст України, а й з-за кордону.
Виручені кошти за продаж картини, іграшки чи свічки йдуть на потреби автора.
“Мешканці Оселі розуміють, що можуть самостійно заробити гроші на потрібну для них річ. Це можливість себе реалізувати, відчувати себе потрібними. Кожна покупка для них радість і порція натхнення, щоб творити далі”, – зауважила Віта Лотоцька.
Придбати річ талановитої молоді можна тут https://ca.ubm.org.ua/ Також свої роботи на аукціон можуть викласти митці та аматори, які хочуть пожертвувати кошти за їхній продаж на потреби мешканців Оселі.
До слова, для сиріт з інвалідністю охочі можуть стати волонтерами-опікунами. Це благодійники, які періодично фінансують Оселю – рекомендована пожертва 70 гривень.
Марія Гурецька.
Читайте також:
- Франківчанка Олександра Кочинаш створює розвивальні книжечки для малюків (ФОТО)
- Прикарпатка Юлія Рев’юк, авторка декоративних панно зі шкіри, перед роботою молиться до святого Йосифа
- Про колекцію чашок виховательки дитсадка з Верховини, що додає людям оптимізму (ФОТО)
- Денис Шмигаль назвав пріоритет Дербюджету-2022: це підвищення зарплати медикам (ФОТО, ІНФОГРАФІКА)
- Ваш гороскоп на тиждень 6 – 12 грудня
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг