Економістка та майстриня Олена Корнієнко з Івано-Франківська робить оздоблені мікровишивкою кулони та брелоки-обереги для вояків ЗСУ.
А ще жінка вишила колекцію брошок у барвах національного українського знамена, які будуть продавати на благодійних ярмарках закордоном.
Про дрібну вишивку майстриня розповіла журналістці ПІК.
Талановита жінка родом з Чернігівщини, на Прикарпатті живе багато років. Працює економісткою, вчиться на психологиню, а рукоділлям займається з дитинства.
«Я вишивала серветки, картини, сорочки, ікони. 4 роки тому у Відні в одній з крамничок побачила вироби з мікровишивкою і зрозуміла: це те, чого я шукала все життя, те, чим відтепер буду займатися», — розповідає Олена.
Після повернення додому жінка взялася за мережання тонкого полотна малесенькими хрестиками. Першою роботою з мікровишивкою став кулон-оберіг із закодованим у візерунках іменем її матері Галини.
Виріб Олена виставила у соцмережах. Кулон настільки сподобався друзям та знайомим жінки, що вони почали просити її зробити схожі обереги із їхніми іменами.
Такого об’єму замовлень Олена не очікувала. Вона раділа і тривожилася водночас та працювала, працювала, працювала, вдосконалюючи вміння вже у процесі роботи.
Згодом Олена почала оздоблювати хрестиками і напівхрестиками не лише кулони, але й браслети, сережки, робити тематичні набори прикрас.
«Схеми для своїх виробів я шукаю в Інтернеті, часто використовую спеціальну програму, за допомогою якої імена та побажання «переводяться» у кілька варіантів візерунків», — продовжує майстриня.
Для роботи жінка використовує тоненьке різнокольорове полотно (зазвичай біле і чорне). В кілька останніх місяців війни фоном для прикрас з мікровишивкою є синє та жовте полотно.
Вишиває жінка спеціальними тонкими гострими з великим вушком голками. Працює майстриня без лупи, зрідка використовує окуляри. Вишиває Олена, зазвичай, лише при доброму денному освітленні, і дуже зрідка (коли є термінове замовлення) увечері, до 21.00.
Розмір роботи вражають. Так в середньому довжина кулона — від 20 до 35 міліметрів, сережок — від 16 до 20 міліметрів. Інструменти, полотно і фурнітуру, на яку наклеюються мініатюрні вишивки, Олена купляє через соцмережі або замовляє в Інтернет магазинах.
«Насамперед візерунок треба вишити, далі зшити це полотно, надати об’єм, натягнувши на картон, який слід акуратно вирізати і прикріпити, далі приклеїти та зафіксувати. Щоправда, кожен виріб — це окрема техніка. Найголовніше — акуратність», — пояснює жінка особливості виготовлення виробів з мікро вишивкою.
З початком війни Олена Корнієнко зосередилася на виготовленні кулонів, брошок та брелоків-оберегів із закодованими у візерунках побажаннями та молитвами. Чимало таких мистецьких речей жінка подарувала вже воякам.
А нещодавно до вишивальниці звернулася її подруга Наталія Гриценко із пропозицією надати свої патріотичні прикраси із мікровишивкою для закордонних благодійних ярмарків у європейських країнах.
Також багато речей із національною символікою: прикраси з вишивкою, картини, подушки – українці, які зараз закордоном, замовляють в Олени на подарунки іноземним друзям, волонтерам, благодійникам. Кошти від продажу жінка хоче передати для ЗСУ.
Сабіна Ружицька. Фото надала Олена Корнієнко.
Читайте також:
- Поки хлопець злужить в ЗСУ, його дівчина на Прикарпатті вступила до лав пожежних (ФОТО)
- Верховина — єдине селище на Прикарпатті, де є аж 12 музеїв і 5 музейних кімнат (ФОТО)
- Люба Андрійчук з Прикарпаття майстерно в’яже іграшкових звірят в національних барвах (ФОТО)
- Астролог розповів, коли почнуть звільняти окуповані території України
- Стали відомі наближені до Путіна олігархи, які дивним чином померли з початку війни в Україн
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг